Miten kävi suomalaisen ihmiskilven? Onko kellään todellista tietoa?
IHMISKILPIEN KOHTALO?
missä ovat
6429
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Marttyyrejä on monenlaisia??????
Totaalit saivat ensinmäisen "sotaurhon" josta tulee "pyhimys" näiden propagassa, tulette näkemään tämän asian myöhemmin!!!!
Mitkähän selitykset kelpaa Jenkeille kunhan joutuu vangiksi jos on hengissä, kun sattuu olemaan väärällä puolella siis saddamin kannatus jengeissä????
Guataemo olisi hyvä paikka muutamaksi vuodeksi suunittelemaan uusia toimintoja ihmiskilpenä,
olisikohan P.Korea uusikohde missä pääsisi toteuttamaan "rauhanaatetta"??????????
Siinä se taas yksi tyhmä tyhjä pönttö kolisee, muttei itse huomaa ei tyhmyyttään eikä kuule kolinaa.
Me toiset kyllä kuullaan.
Onkohan monta muuta kuin sinä "viisas"?????????
Lue kysymys uudelleen ja tee sävellys muualle. En ole ihmiskilpien puolella!
Anteeksi, en sinun plekkiin vastannutkaan minun mielipide on ihan erillinen sinun kysymykseen.
Ihmetyttää, että joku lähtee kilveksi vihaa, väkivaltaa ja kostoa vastaan... mitähän sillä voittaa? Samanlaista fatalismia kuin itsemurhahyökkäykset, perusteet ovat vain uskonnollisten lakien ja käsitysten sijaan jossain humanismissa. Sivistynyt ihminen ei kuitenkaan ajaudu tuollaisiin tekoihin; joskus on viisaampaa alistua pahankin edessä -- häviämättä kuitenkaan-.