Juutalaisten päähine?

Onko sillä mustalla pannunalusella, jota juutalaiset käyttää, joku nimi?
Miksei Ben käytä sitä?
4663
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • juutalaisena kehdata käyttää päähinettä. Vähän samaan tapaan kuin Veltto Virtanen käyttää baskeria melkein joka paikassa.

    Äänestä

  • jarmulkka.Miksi penis yskovix ei käytä sitä.

    Äänestä

lehmän lantakasa se sopii benille oikein hyvin pukeekin kun silkkinauna pikkuporsasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Palestiinalaishuivi kirjoitti:

Onko sillä mustalla pannunalusella, jota juutalaiset käyttää, joku nimi?
Miksei Ben käytä sitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu