"Älkää iloitko hänen tappiostaan. Vaikka maailma yhdessä pysäytti pedon, on sen kantanut narttu kiimassa jälleen." -Bertolt Brecht
Hitler kuoli 30.4.1945
Pedon päivä
6357
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei fasismia ole vieläkään perusteellisesti lyöty, on vastuutonta tuudittautua sellaiseen turvallisuuden tunteeseen, ettei se koskaan enää nostaisi päätään. Ne hirviöt aiheuttivat maailmanpalon ja Espanjassa kaatoivat demokraattisen tasavaltalaishallituksen.
Jokainen meistä voi tehdä osansa taistelussa rauhan puolesta vaikkapa liittymällä Suomen Rauhanpuolustajat Ry:een http://www.rauhanpuolustajat.fi/linkit/rauhaa.html ja kasvattamalla omat lapsensa rauhan hengessä.
ihmisten tappamisessa verrattuna kommunisteihin lukekaa kirjakommusmin musta kirja, niin tiedätte
otahan selvää asioista.
Teloittamalla, hirttämällä, vankileireissä, kanavatyömailla, lumihankeen ajamalla, nälkään näännyttämällä, yleensä kaikin tavoin ihmisiä rääkkäämällä... Mutta eihän tuo julmuus ja kurjuus ole oikeaa kommunismia. Aivan samalla tavoin kuin meidän vaurautemme ja hyvinvointimmekaan ei ole oikeaa kapitalismia, sillä kaikesta pahasta ja onnettomuudesta maailmassa on vastuussa kapitalismi eikö totta?
kommunistit
puhuttiin että 200milj.