Juuri lukemaan oppinut tyttäreni luki lehdestä.
Marikolla ja Aleksilla salasuhde.
Tätä hän ihmettelemään, mikä salasuhde sellainen on josta lehdessä kirjoitetaan.
Marikolla ja Aleksilla salasuhde.
Tätä hän ihmettelemään, mikä salasuhde sellainen on josta lehdessä kirjoitetaan.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sehän olisi ihanaa, jos heillä olisi suhde. Mutta Mariko - kaunis Mariko; kerroit ettet ole ennen tuntenut itseäsi kauniiksi. Miksi IHMEESSÄ sitten tahallasi rumennat itseäsi tuolla sonnirenkaalla? Muuta edes väri kullaiksi tai pronssiksi. Näyttää kun jatkuvasti räkä valuisi suuhun. Olet niin jäntevä, sporttinen kaunotar. Upea vatsa ja sinun urheilijan jalat. Anna kauneutesi TULLA - älä suttaa sitä.
viestin nyt kaikille salasuhteesta vihjaileville. Katsokaapa vaan tytön t-paidan tekstiä Iltiksen kuvauksissa...
Hyvä Mariko! Eiköhän sokeammatkin jo tajua.
teksti "Think gay!" voi toki ymmärtää monella tavalla:
- Hei ajattele senkin homoseksuaali! (tarkoittaen muita ihmisiä)
- Ajattele! Homo! (tarkoittaen, että hei, olen homoseksuaali, entäs sitten')
- Ajattele homo! (muihin ihmisiin viitaten, tai sitten, että ajatelkaa nyt homoseksuaaliset ihmiset vähän itseänne.)
Paita hänellä oli jo päällä kesällä suosikin jutussa. Tiedä häntä, mikä sen tekstin oikea tarkoitus on. Ei kaikkea pidä ottaa kirjaimellisesti.
"Tanssii tähtien kanssa antoi Marikolle myös kokemuksen erilaisesta miehestä. Hänen partnerinsa Aleksi Seppänen on harrastanut kilpatanssia lapsesta saakka, ja hän on sisäistänyt herrasmiehen tavat.
"" "Aleksi on kasvanut siihen, että mies on mies ja nainen on nainen, mutta siinä ei ole mitään kukkoilevaa. Vaivaton ja selkeä sukupuoliroolitus oli vaihteeksi hyvä kokea."
"Vaatimustaso kundeja kohtaan nousi. Ei kai ole liikaa pyydetty, että mies käyttäytyisi kohteliaasti?" ""
on että Mariko on bi. Tosin mitä v***a se mulle toisaalta kuuluu. Olkoon mikä on. Itse olen valitettavasti vain tylsä hetero. ;)
Itse olen homo, ainakin oman käsitykseni mukaan, mutta pidän silti Marikoa hyvin viehättävänä ja jopa eroottisena naisena. Olenkohan sittenkin bi tai piilo-hetero? Aleksikin on ihan söpö, mutta en oikein pidä söpöjä miehiä eroottisina, sillä hyvän miehen pitää olla hyvin fyysinen olemukseltaan.
Niin tyypillistä tekstiä juuri "sille" lehdelle.
Aleksihan meni vastikään kihloihin näyttelijä Tiina Lymin kanssa!