Viron poliisi pahoinpiteli suomalaisia

Suomen pitäisi laittaa nootti siitä, että Viron poliisi pahoinpiteli sivullisia suomalaisia ohikulkijoita Tallinassa. Todella törkeää, että näin virolaiset meitä kohtelee. Todella kummallisia masokisteja nämä estofiilit, en todellakaan ymmärrä.
4355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

On siinä varsinaisia hyvinvointimaan elämysturisteja, täysin pihalla vieraassa maassa. Mennä nyt katsomaan ja tallustelemaan keskelle poliittista mellakkaa kuin johonkin näytökseen. Ei sitten järki pakottanut päätä ollenkaan! Hyvillänsä saavat olla, että henki säilyi.

Viron poliisi on osttain korruptoitunutta ja toimintatapa kuten entisen isäntämaansa miliiseillä. Kannattais vähän varoa eikä sinisilmänä uskoa siellä pelkkään oikeudenmukaisuuden voittoon kun on Suomen passi taskussa.

Äänestä
  • No eihän suomalaisilla ole aivoja. Media on raportoinut Tallinnan tilanteesta kuin vappukarnevaalista. Ilkka Kanervan ulkoministeriökään ei ole viitsinyt asettaa matkustussuositusrajoituksia.

    Äänestä

Mitä sinne tupataan.Pitäisi nyt tuntee missä kulkee suomen ja viron rajat jos on aivoja vähänkin.Normaaliälyisellä ihmisellä on kotonakin töitä ettei tarvi matkustella omaa maata kauemmaksi ja haaskata rahoja jonninjoutavaan.

Äänestä
  • Älä muuta sano. Verottaja saisi rokottaa noita turhanpäiväisiä matkustelijoita. Oletteko uteliaita vai mikä teidät saa hortoilemaan ympäri mailmaa ryyppäämässä ja huoraamassa. Pysykää kotona ja hankkikaa elämä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


KansalainenX kirjoitti:

Suomen pitäisi laittaa nootti siitä, että Viron poliisi pahoinpiteli sivullisia suomalaisia ohikulkijoita Tallinassa. Todella törkeää, että näin virolaiset meitä kohtelee. Todella kummallisia masokisteja nämä estofiilit, en todellakaan ymmärrä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu