russofobiaa levitetään täällä

tavalla. Se koituu meidän kohtaloksi vielä. olisi aika opetella elämään ihmisiksi ja lopettaa samaistuminen maailman ainoaan Haagin kansainvälisessä oikeudessa valtioterrorismista tuomittuun maahan, USAan.
7567
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

USA on maailman mahtavin maa! Hyvänä kakkosena tulee pieni mutta sisukas Kanada. Kolmantena Iso-Britannia ja nelossijan saapi Suomi.

Äänestä
  • eihän se ole saanut edes veden alle joutunutta kaupunkiaan vedestä pois ilman Hollantilaisia pumppuja,mahtava valtio tosiaan.

    Äänestä

  • ei ole kirjoitti:

    eihän se ole saanut edes veden alle joutunutta kaupunkiaan vedestä pois ilman Hollantilaisia pumppuja,mahtava valtio tosiaan.

    upottua Venäläiset joutuivat kutsumaan Norjalaisen meripelastus firman hätiin, että saivat kipponsa ylös. Todella mahtava valtio!

    Äänestä

Millainen sanktio sieltä oikein tulikaan? En ole tästä tuomiosta ennen kuullutkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


härskillä kirjoitti:

tavalla. Se koituu meidän kohtaloksi vielä. olisi aika opetella elämään ihmisiksi ja lopettaa samaistuminen maailman ainoaan Haagin kansainvälisessä oikeudessa valtioterrorismista tuomittuun maahan, USAan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu