kysympä täällä adventisteista

kun tuolla omalla palstallaan sotketaan heti kiuraan, eikä vastata selviin kysymyksiin. Miksi jehovien, mormoonien ja adventistien prösyyrit painetaan samassa kirjapainossa, miksi, kysyn vaan.
3265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sanon, että älä veikkonen ota enää!

Äänestä

korvasyyhyssä.
Et vain ota vastaan oikeaa informaatiota vaan haluat kuulla vain valehteluja.

Äänestä

LEVITÄT. Adventisteilla on OMA KIRJAPAINO:KIRJATOIMI.

Ja niin on Jehovillakin: Vartiotorniseura tai vastaava?

Mormooneista en tiedä mitään, onko heitä edes suomessa olemassakaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eerenis itään kirjoitti:

kun tuolla omalla palstallaan sotketaan heti kiuraan, eikä vastata selviin kysymyksiin. Miksi jehovien, mormoonien ja adventistien prösyyrit painetaan samassa kirjapainossa, miksi, kysyn vaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu