SDA LANGKÁ

10138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

adventismin kanssa. Koko sivu oli typerä. Tahallista eksyttämistä. Tyypillinen perkeleen tuotos.

Äänestä

Greetings from the King of Langka, the "New Age" Seventh-day ...
22, 1844. And NOT the one who made the Seventh-day Adventist Church the major ... which include NUMEROLOGY and ASTROLOGY-based Codes, Prophecies in the ...
www.jesusinkashmir.com/vbmedia/toursda2.htm - 6k - Lisätulos -

Äänestä
  • olet spiritisti, siis noita.

    Äänestä

Se on ainakin varmaa että SDA:sta syntyy ja leviää harhaoppeja sekä sarjamurhaajia.

Äänestä
  • Jehovah's Witnesses1874 Charles Taze Russell visited a meeting and met Barbour a 2nd day Adventist. Befriending Russell he convinced him that Christ actually returned invisibly in 1874.(One false influence births another.)

    Äänestä

  • harhaoppi kirjoitti:

    Jehovah's Witnesses1874 Charles Taze Russell visited a meeting and met Barbour a 2nd day Adventist. Befriending Russell he convinced him that Christ actually returned invisibly in 1874.(One false influence births another.)

    tekemistä seitsemännen päivän adventistien kanssa. Russell oli tekemisissä sunnuntaita viettävien ensimmäisen päivän adventistien kanssa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


SDA king kirjoitti:

Adventismi ja numerologia.

http://www.jesusinkashmir.com/vbmedia/toursda2.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu