Vierotus

oireet

Onko muuten maholista, että kolmantena päivänä iskee vierotus oireet. Join n.8-pv , sen jälkeen olen ollut kolme pv ottamatta mitään. Kahden pv jälkeen ruoka alkoi maistua, mutta tänään on vapinaa ja levoton olo, yö unista ei ole kyllä tullut mitään.

3

1679

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Syystä pitkän putken jälkeen kolmas ja neljäs päivä on pahimpia, näin ainakin minulla oli, ilmeisesti alkoholi on tuolloin poistunut kokonaan elimistöstä.

      • Juu-u.

        Niin tuo tekee aina minullakin pitkän tenuamisen, törpöttelyn ja lystinpidon jälkeen.
        Luulee jo olevansa parantunut, ja olo on mitä parhain kuin koskaan ei olisi juonutkaan, kun se vanha vainooja iskee raivokkaasti uudelleen raatelevat näppinsä kiinni juoppopoloisen jo muutenkin rääkättyyn ruhoon kiinni.
        Suunnilleen samaan aikaan, siis täysin selvänä voi iskeä viinakrampin, jos on iskeäkseen.


    • Kokenut olen.

      Omasta kokemuksestani vuosia sitten,tiedän viinakrapulan kestävän 3-5 päivää.Viinakrampin olen saanut neljän päivän kuluttua juomisenlopettamisesta.Kramppi tulee kun alkoholipoistuu verestä,johtuu siis viinan vähyydestä.Krapulaan kun ottaa lääkkeitä(diampam ym)niin vieroitus oireet pitkään jatkuneen lääktyksen jälkeen voivat kestää jopa 14 päivää.
      Sairaalassa minua lääkittiin diapamilla ja sanottiin sen auttavan kramppeihin,vaan eivät auttaneet,uusi kramppi tuli.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      171
      3468
    2. Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä

      En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m
      Ikävä
      85
      1486
    3. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      25
      1239
    4. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      158
      1212
    5. Pitääkö penkeillä hypätä Martina?

      Eivätkö puistonpenkit ole istumista varten.Ei niitä kannata liata hyppäämällä koskaa likaantuvat eikä siellä kukaan niit
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      978
    6. Kerropa ESA miten kävi tuomioiden

      Osaako ESA kertoa miten haukkumasi kunnanhallituksen kävi.
      Puolanka
      35
      961
    7. Erika Vikman diskattiin, tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek https://www.rumba.fi/uut
      Maailman menoa
      16
      933
    8. Kuinka kauan

      Olet ollut kaivattuusi ihastunut/rakastunut? Tajusitko tunteesi heti, vai syventyivätkö ne hitaasti?
      Ikävä
      57
      822
    9. Maikkarin tentti: Orpo jälleen rauhallinen ja erittäin hyvä, myös Purra oli hyvä

      Lindtman ja Kaikkonen oli kohtalaisia, sen sijaan punavihreät Koskela ja Virta olivat taas heikkoja. Ja vastustavat jalk
      Maailman menoa
      85
      761
    10. Se olisi ihan

      Napinpainalluksen päässä. Ei vaatisi paljon
      Ikävä
      62
      745
    Aihe