Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Huomisen varmat?

Onkos huomenna mitään muita varmoja kuin Ruotsi-Sveitsi?
5552
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Huomenna on veikkaajaan unelmapäivä! AH!
MM-kiekossa kaikki pelit varmoja! Ruotsi voittaa Sveitsin. Latvia voittaa Italian. Saksa voittaa Norjan. Slovakia voittaa Kanadan. OIKEIN UNELMAPÄIVÄ!!!!!!!! VARMAA RAHAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä

Ruotsille tai kenelle tahansa. Älä ainakaan tasoituksella pelaa! Taitaa olla liian pieni kerroin pelattavaksi sitten taas ilman tasoitusta. Katellaan.

Äänestä
  • Mitä väliä sillä on, onko kerroin liian pieni. Kunhan rahaa tulee. Ruotsi ottaa selvän voiton siitä ottelusta. Sveitsi ei missään nimessä ole missään parhaassa iskussa näissä kisoissa. Huomenna ei tasapelejä nähdä, ellei sitten Kanada löydä jostain jotain lisävaihdetta, millä se Pystyisi haastamaan Slovakian. Norja saattaa olla kysymysmerkki Saksaa vastaan. Saksa haluaa varmasti hakea sitä ensimmäistä voittoa tästä turnauksesta, sillä Kanadaa vastaan se oli aika lähellä. Mä ainakin luotan Saksaan.

    Äänestä

  • NaksPoks kirjoitti:

    Mitä väliä sillä on, onko kerroin liian pieni. Kunhan rahaa tulee. Ruotsi ottaa selvän voiton siitä ottelusta. Sveitsi ei missään nimessä ole missään parhaassa iskussa näissä kisoissa. Huomenna ei tasapelejä nähdä, ellei sitten Kanada löydä jostain jotain lisävaihdetta, millä se Pystyisi haastamaan Slovakian. Norja saattaa olla kysymysmerkki Saksaa vastaan. Saksa haluaa varmasti hakea sitä ensimmäistä voittoa tästä turnauksesta, sillä Kanadaa vastaan se oli aika lähellä. Mä ainakin luotan Saksaan.

    Slovakialla ei ole mitään mahdollisuuksia voittoon.

    Äänestä

  • vaahteranlehtivie kirjoitti:

    Slovakialla ei ole mitään mahdollisuuksia voittoon.

    kyllä slovakit vie satan ja kumppanit ...
    Kanadalla on motivaation puute ja slovakit ovat nälkäisempiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vihjeitä kaipaava kirjoitti:

Onkos huomenna mitään muita varmoja kuin Ruotsi-Sveitsi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu