pankkien kilpailutus

Tapahtuuko tuo pankkien lainakilpailutus "juoksemalla" pankista toiseen paperinivaskat käsissä? Entäpä saman firman eri konttorit, kannattaako juosta kaikki läpi vai onko yhteinen linja joka paikassa?!
2726
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Juu eipä sitä muuten saa faktaa tiskiin. Parhaan kilpailutustiedon saat kuitenkin siten että tutkit esim. tältä palstalta yleisiä lainaehtoja (kulut, palkkiot, korkomarginaalit) jolloin saat yleiskäsitystä mitä odottaa ja sun ei tarvitse ehkä käydä kuin pari konttoria läpi.

Muita valintakriteerejä voi olla esim. eri pankkien asiakasedut - op:lla ilmeisesti aika hyvät oman talouden kassavirran työkalut netissä, nordealla henkkoht pankkineuvoja-kontakti ilmaiset luottokortit ja niin edespäin. Noita voit painottaa sitten maun mukaan.

Äänestä
  • "asiantuntijoiden" vinkit ja faktat kannattaa unohtaa samantien paitsi tietenkin tämä :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuinka? kirjoitti:

Tapahtuuko tuo pankkien lainakilpailutus "juoksemalla" pankista toiseen paperinivaskat käsissä? Entäpä saman firman eri konttorit, kannattaako juosta kaikki läpi vai onko yhteinen linja joka paikassa?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu