Aquasaurs?

http://www.pulju.net/shop/product_details.php?p=88 Omistaako ketään tuota? mitä ne tarkalleen ottaen on? Jotain muovileluja ja miten hemmetissä ne muka liikkuvat?
2107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä tuo ihan oikea eläin on. Tilasin tuollaisen paketin lapsille ihmeteltäväksi. Paketissa luki että tuo otus kuoriutuu 1-3 pv sisällä. Aluksi ei tapahtunut mitään. Kuoriutumiseen meni n. 2 vk. Tosin voi olla että veden lämpötila oli aluksi hieman väärä, (22-32 c oikea lämpötila). Otuksia kuorioitui 2 kpl. Kasvuvauhti oli aika huikea, ne tuplasivat päivässä kokonsa aluksi. Toinen kuoli n. 3 viikon päästä, pituus oli n. 3,5cm. Toinen veikko on vielä hengissä pituus n.5 cm. Paketin mukaan kysymyksessä on n. 250-300 miljoonaa vuotta vanha eläin, (ei tietenkään nuo, mutta siis eläinlajina). Suosittelen hankkimaan, useampien tuttujen oli todella vaikea uskoa että tuollaista otusta on olemassa. Hyvä lahja vaikka sellaiselle joka pitää akvaarioista mutta ei jaksa kaloja hoitaa.

Äänestä
  • Aquasaurus liikkuu (ui) jaloillansa joita sillä voi olla jopa 75-140 kpl. Se myöskin hengittää niiden kautta. Tuo otus on aika hauskan näköinen veitikka juuri noiden jalkojensa takia, se myöskin tykkää uida selällänsä, varmaan sen takia että se näkee niillä 3 silmällä silloin kaikkein eniten...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Louppid kirjoitti:

http://www.pulju.net/shop/product_details.php?p=88 Omistaako ketään tuota? mitä ne tarkalleen ottaen on? Jotain muovileluja ja miten hemmetissä ne muka liikkuvat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu