VOI TÄTÄ RAKKAUDEN MÄÄRRÄÄ

MIKÄ NÄKYY TÄLLÄ PALSTALLA,KEHOITAN VELJIÄ JA SISARIA JEESUKSESSA KERTAAMAAN GALATALAISKIRJEEN 5:22-23 LUKUA.EI TÄMÄ PALSTA ANNA HYVÄÄ KUVAA HELLUNTAISUUDESTA,JOS TÄTÄ PALSTAA NYT HELLAREIDEN PALSTANA VOIDAAN PITÄÄ?

3

230

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RitariOlevainen

      jos täällä ei rakasta homoja seurakuntaan sellaisenaan, niin on vailla lähimmäisenrakkautta tyystin, ja siitä saa mkassa.
      Täysin jumalattomat tahot ovat vallanneet palstan, turhanpäiväistä jorinaa palsta enimmältään, ei mitään rakentavaa keskustelua pääse syntymään.
      -Tämä palsta on kaiketi sittenkin oikeaa hedelmää kantavaa, se vaan ei näy meille, se tapahtuu palstan ulkopuolella, täthän luetään paljon, ja täällä kuitenkin julistetaan täyttä puhdasta evankeliumia, meiltä muutamilta joka tapauksessa.
      -Sen tietää siitä, että pahan voimat hyökkää niin rajusti tätä plastaa vastaan, hyvä hedelmä vaan syntyy ja kasvaa salassa, ja niin onkin parempi, Jumalan sana ei tyhjänä palaja!

      • M@k3

        Tullut mieleesi että ne ovatkin valkeuden voimat jotka hyökkäävät teitä vastaan, eivätkä suinkaan pimeyden.


    • Lantionkaari

      Helluntalaisten nimissä tehdään kaikkea pahaa: Ei ole saatana syytä vaan ihmiset itse ovat riidanhaluisia.

      Aito demoninen pahuus tuntuu kadonneen maailmasta. Pahuuden synonyymeiksi kelpaavat nykyään tyhjät termit, kuten olosuhteiden pakko tai koko asia saatetaan kiertää puhumalla erilaisista inhimillisistä heikkouksista, kuten oman edun tavoittelusta, ahneudesta ja välinpitämättömyydestä. Maailmassa tapahtuvia pahoja asioita ei enää sälytetä supranormaalien henkiolentojen niskoille. Samalla tavoin myös hyvyys on arkistunut. Sen alkuperä ei ole Jumalasta vaan sivistyksestä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      205
      2039
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      48
      1196
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      174
      1092
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      976
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      871
    6. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      782
    7. 70
      781
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      77
      737
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      340
      678
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      26
      661
    Aihe