MIKÄ NÄKYY TÄLLÄ PALSTALLA,KEHOITAN VELJIÄ JA SISARIA JEESUKSESSA KERTAAMAAN GALATALAISKIRJEEN 5:22-23 LUKUA.EI TÄMÄ PALSTA ANNA HYVÄÄ KUVAA HELLUNTAISUUDESTA,JOS TÄTÄ PALSTAA NYT HELLAREIDEN PALSTANA VOIDAAN PITÄÄ?
Vastaukset 3
- RitariOlevainen
jos täällä ei rakasta homoja seurakuntaan sellaisenaan, niin on vailla lähimmäisenrakkautta tyystin, ja siitä saa mkassa.
Täysin jumalattomat tahot ovat vallanneet palstan, turhanpäiväistä jorinaa palsta enimmältään, ei mitään rakentavaa keskustelua pääse syntymään.
-Tämä palsta on kaiketi sittenkin oikeaa hedelmää kantavaa, se vaan ei näy meille, se tapahtuu palstan ulkopuolella, täthän luetään paljon, ja täällä kuitenkin julistetaan täyttä puhdasta evankeliumia, meiltä muutamilta joka tapauksessa.
-Sen tietää siitä, että pahan voimat hyökkää niin rajusti tätä plastaa vastaan, hyvä hedelmä vaan syntyy ja kasvaa salassa, ja niin onkin parempi, Jumalan sana ei tyhjänä palaja!- M@k3
Tullut mieleesi että ne ovatkin valkeuden voimat jotka hyökkäävät teitä vastaan, eivätkä suinkaan pimeyden.
- Lantionkaari
Helluntalaisten nimissä tehdään kaikkea pahaa: Ei ole saatana syytä vaan ihmiset itse ovat riidanhaluisia.
Aito demoninen pahuus tuntuu kadonneen maailmasta. Pahuuden synonyymeiksi kelpaavat nykyään tyhjät termit, kuten olosuhteiden pakko tai koko asia saatetaan kiertää puhumalla erilaisista inhimillisistä heikkouksista, kuten oman edun tavoittelusta, ahneudesta ja välinpitämättömyydestä. Maailmassa tapahtuvia pahoja asioita ei enää sälytetä supranormaalien henkiolentojen niskoille. Samalla tavoin myös hyvyys on arkistunut. Sen alkuperä ei ole Jumalasta vaan sivistyksestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2052039
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,481196Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te1741092- 81976
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56871- 100782
- 70781
Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?77737Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.340678- 26661
