Katsoin juuri TV:n uutisista miten USA:n murhanhimoiset miehittäjäjoukot lavastivat Bagdadin "vapautuksen". Sotilaat olivat pukeutuneet siviileiksi ja kaatoivat Irakin kansan rakastaman Saddamin patsaan. Nämä lapsia ja naisia raiskaavat petoeläimet pakottivat aseilla uhaten peloissaan olevat irakilaiset valehtelemaan Tv-kameroille. He ajoivat siviileja takaa ja usuttivat jahtasivat heidät virastoihin. Shokissa olevat ihmiset pakotettiin ottamaan valtion omaisuutta mukaansa. Kaikki tämä on vain Bushin murhanhimon ja ahneuden vuoksi. Miehet ovat taas näyttäneet oikean luonteensa maailmalle.
Törkeää USA:n propagandaa
Eeve
14558
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
... on kutsunut Saddam Husseinin kunniajäsenekseen. Samalla unioni jyrkästi tuomitsee USA:n patriarkaatin penetraatiopolitiikan, jota on huonosti peiteltynä harjoitettu jo edellisen presidentin, Bill "Sikari" Clintonin aikana.
USA ei olisikaan hyökännyt Irakiin vaan kykenemättömän YK:n olisi annettu vaan hoitaa asia ja asetarkastusten takarajat menisivät umpeen kerta toisensa jälkeen.
Kunnes eräänä päivänä Irak olisikin saanut valmiiksi biologiset aseensa ja Saddamin käskystä tapettaisiin säälittä kaikki muut paitsi Saddamin läheisimmät henkilöt, olivatpa ne sitten naisia, lapsia tai feministejä.
Sekö on parempi vaihtoehto?
Pumppaa jo uutta kusta päähäs, vanhassa ei ole enää virtaa.
Suomen tv-kanavilta näytettiin ihan erilaista kuvaa! Siinä amerikkalaiset sotilaspukuun pukeutuneet 2 miestä kiipesi patsaalle ja kiinnitti köydet! Ja hurraavaa kansaa seurasi vierestä! Aseella uhanneita valehtelemaan pakottavia sotilaita ei tv-kuvassa näkynyt! No niin, lässytys riittäköön! Sanon suoraan, ehkä sitten ymmärrät: levität tällä palstalla törkeää propakandaa, elät ilmeisesti jossain fantasiamaailmassa, tai sitten olet sairas! Esiinnyt muuten tällä palstalla muka feministinä, mutta olet kadottanut feminismin johtoajatuksen, hävettäisi tunnustaa olevansa feministi juuri sinun kaltaistesi takia!! Mutta onneksi ei tarvitse!!
Siitä vaan.
selvästi jonkun miehen kirjoittama provo, halutaan ivailla naisten kustannuksella. Ei suhtautuminen Irakin sotaan jakaudu vain sukupuolen mukaan.
Verenhimoiset jenkkisotilaat ryöstävät Bagdadia kuin petolaumat ja sinä vain syyttelet minua. Kävin eilen netissä katsomassa ja löysin monia kaltaisiani huolestuneita ihmisä. Suomen on julistettava Usalle kauppasaarto ja lopetettava kaikki diplomaattinen yhteydenpito.
Naisten kunniaksi voisi todeta, että ameriikkalaiset naissotilaat eivät osallistuneet joukkoraiskauksiin vaan pyrkivät estämään niitä, mutta eivät hekään kaikkialle ehtineet. Kun irakilaiset miehet vapisivat pelosta, alkoivat naiset kivittämään ja vastustamaan ameriikkalaisia miehitysjoukkja.
Tämähän on parodia even bagdadin yöstä, ettekö huomaa, heti herneet pois nenusesta ja nauramaan kieltämättä onnistuneelle herjalle :DD
Jenkkisiat lahtaavat naisia ja lapsia, ryöstävät maan tyhjäksi öljystä ja räjäyttävät atomipommilla koko valtion aavikoksi. Lopuksi he vielä jyräävät kaiken tasaiseksi katepillarilla. Ja sinusta se on vain hyvä vitsi, häh? Siskot, nyt meiltä kaivataan suoraa toimintaa ennenkuin miehet tuhoavat koko planeetan. Niin, ja ennen kaikkea ameriikkalaiset miehet!
...kitiset?? AmerIIkkaan huss, lahtaamaan jenkkisikoja ja amerIIkkalaisia miehiä estämään tuhoamasta koko planeetta!! Ota varmuuden vuoksi muutama sisko mukaan, että onnistut tehtävässä! Ps. kotiinpaluulla ei kiirettä!!
Ei minusta hauskaa ollenkaan, melkeinpä on aivan totta tuo sinun sepustuksesi.
Tuskin siinä on paljonkaan liioittelua siitä mitä siellä TODELLA tapahtuu.
Menepäs paikan päälle, niin voit omin silmin sen todistaa.
Minusta sinä olisit parhaimmillasi ihmiskilpenä.
provo mikä provo...
osoittaa kuinka ympärileikkaus vaikuttaa miehiin heistä tulee väkivaltaisia
Kerranpa :)) Venäjän presidentti neuvoi "ääri-islamisteiksi pyrkiviä länsimäisiä" lähtemään monikansalliseen maahansa, jossa halukkaita ko. menettelyn puitteissa salvatetaankin, "ettei enää mitään kasva". Joten, tervetuloa,