Jos kellon täytyy joskus pysähtyä kun patterit loppuu, niin miks se tapahtuu aina öisin?
Miksi kello pysähtyy öisin?
Häh?
13443
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
-sellaisen lain, kuten tiedät. Aina, kun luulet kaiken olevan hyvin, sen laki puuttuu asioiden kulkuun ;-) Huomenta vaan. Osta vaikka tiimalasi, se on aikas käyttövarma, eikä ole sähköhäiriöitä.
tää herätyspuoli, kuinka se hoidetaan tiimalasin ollessa kyseessä?;)))
kissa,,,,))),se kullä tiputtaa sen aamulla,,pyydystää hiekkaa kiinni,,))!
-kinkkisempi juttu .-D
-no, luurihan ajaa sen asian nykyään, kukapa sitä enää herätyskelloa edes käyttääkään?
-tiimalasi ei ainakaan tikitä....
herätyskello. Meinaan nääs sitä että pitää olla nii hieno ja herkkäuninen että herää aamulla siihen ääneen, ku hiekka lopettaa valumisen. :P
hienostunu sit herää pitkin yötä kaikkeen muuhunkin mahdolliseen... niinku ny omaan hengitykseensä... tai sen loppumiseen;)
-nyt päästiin sitten kysymykseen, mitä voisi hankkia eripituisia tiimalaseja? 1h, 2h, 4h, 8h, vrk, viikon, 4,7 vrk:n jne. Se olisi jo aika mukava keräily harastuskin.
-muutenhan sellaista tunnin lasia joutuu pitkin yötä 'vetämään' :-)
ei tuu mitään jos pitkin yötä joutuu vetelemään...
Kyy mää tairan pysyä puhelimen varassa jatkossakin;)
Mittaat joka ilta tai päikkäreille mennessä sopivan määrän hiekkaa unihiekkapussista ja kaadat tiimalasiin. Se on nääs refillable elikkäs uudelleen täytettävä. ;)
-ei sellasta vetelyä kukaan jaksa alvariinsa.
-Jaahas, maailma kutsuu joukkoonsa, joten on poistuttava. Mukavat päivän jatkot :-))
sullekin, mukavaa;)
-käynti ääntä saa kovemmalle, kun laittaa hieman karkeampaa soraa lasiin. No, niin, tää menee taas säätämiseksi, joten joudan tästä poistumaan. :)
mee, tai viät multa kaikeeen...
Ei vaan, mee vaan jos kerran mennä pitää;)