http://www.dailymail.co.uk/pages/live/articles/news/news.html?in_article_id=452339&in_page_id=1770&ct=5
Uutinen kertoo, että USA on harkitsemassa pakistanislaisperäisten Britannian kansalaisten viisumipakkoa.
Mistäs tässä on mielestäsi kysymys?
1) Monikulttuurisuus
a) rikastaa emämaataan
b) aiheuttaa kuluja
2) USA on rasistinen fasistivaltio
3) Islam on vaara ihmiskunnalle
4) Pakistanilaiset on vaara Yhdysvalloille
5) Muu juttu ( mahdollisesti edellisten lisäksi)
Mun rivi on 1b ja 3
Uutinen kertoo, että USA on harkitsemassa pakistanislaisperäisten Britannian kansalaisten viisumipakkoa.
Mistäs tässä on mielestäsi kysymys?
1) Monikulttuurisuus
a) rikastaa emämaataan
b) aiheuttaa kuluja
2) USA on rasistinen fasistivaltio
3) Islam on vaara ihmiskunnalle
4) Pakistanilaiset on vaara Yhdysvalloille
5) Muu juttu ( mahdollisesti edellisten lisäksi)
Mun rivi on 1b ja 3
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jenkit hyökätä Afganistanin, Irakin ja Iranin jälkeen Pakistaniin?
http://hirvasnoro.blogspot.com/2007/04/euroopan-ohjuskilpi-vasta-alkua-usan.html
[USA tähtää jo uusien
sotien voittamiseen
Tämä on todennäköisesti kuitenkin vain alkusoittoa. Yhdysvaltain puolustusministeriö Pentagon tähyää nykyisessä suunnittelussaan siihen, miten 50 vuoden kuluttua käytävät sodat voitetaan. Ja Pentagon varautuu kaikkeen oletettujen terroristien jahtaamisesta mahdollisiin sotiin Venäjää ja Kiinaa vastaan. Tavoitteena on totaalinen dominanssi maalla, merellä ja ilmassa – sekä myös avaruudessa koko kuluvan vuosisadan. Imperiumia turvaavat tähtitieteellinen 716 miljardin dollarin puolustusbudjetti vuonna 2008 sekä 750 sotilastukikohtaa eri puolilla maailmaa.
Ydinaseriisunta
pantu jäihin
Yhdysvallat on kuitenkin jo ilmoittanut vahvistavansa ydinaseistustaan. Lokakuussa julkaistu 150 miljardin dollarin Complex 2030 -ohjelma merkitsee huolestuneiden tiedemiesten järjestön mukaan kokonaan uudenlaisten ydinasejärjestelmien rakentamista runsaassa 20 vuodessa. Ohjelman mukaan Yhdysvallat palaa kylmän sodan aikaiseen sykliin uusien ydinaseiden kehittelyssä ja tuotannossa. Jo ensi vuonna Yhdysvallat kaksinkertaistaa ydinaseiden tutkimukseen ja valmistukseen tarkoitetun budjettinsa.
Yhdysvaltain maailman täydelliseen hallintaan tähtäävät pyrkimykset eivät kuitenkaan pääty edes tähän. Sen tavoitteena on myös avaruuden militarisointi. Tätä koskevat Pentagonin suunnitelmat julkistettiin toukokuussa kaksi vuotta sitten. Yhdysvallat aikoo sijoittaa avaruuteen pitkälle kehittynyttä teknologiaa tukemaan sotajoukkojaan maalla, merellä ja ilmassa. Politiikkaan kuuluu myös se, että muita maita estetään tekemästä samoin.]
on kyse.
Onhan se rikasta kulttuuria sekin että suomestakin löytyy täyshörhöjä, eikö?
Eilisessä A-studiossa oli esillä käyttäytymistyyppi, missä monikulttuurisuusongelmien esilletuonti johtaa rasismisyytöksiin. Ohjelmasta saattoi aavistaa, että "rasisti, rasisti"-syytösten teho saattaa jo olla laskusuunnassa.
Kehityksen lopputilanteessa kaltaisesi syytelijät voivat joutua lopulta vastuuseen herjauksistaan. Toivotaan ainakin.