uskotko makroevoluution mahdolliseksi jos seurakuntasi (tms) vanhin (tms)
sanoo sen sittenkin olevan joissain tilanteissa mahdollista?
sanoo sen sittenkin olevan joissain tilanteissa mahdollista?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kysymys ei kuulu seurakuntamme eikä kristinuskon agendaan, jäsenillä on oikeus ja velvollisuus katsoa mikroskooppiinsa itse.
Jerry, mene hautaan. Sinua paskiaista ei kaipaa enää kukaan. Sinun evääsi ovat loppuneet. Olet turha ihminen. Täysi nolla.
järkeviä tyyppejä nää kretiinit
vain omastapuolestasi.
Mitkä kretiinit? Tuo oli jos solvaus. Älä sinä paskiainen solvaa muita.
Etteipä vain olisi taas palstamme vakiohäirikkö asialla, kovin tutun tyylistä tekstiä.
Kysymykseen en ota kantaa sen perusteella mitä jonkun seurakunnan "vanhin" selittää. Tämä ei ole mikään auktoriteettikysymys eikä seurakunta ole paikka, josta löytyy luonnontieteellistä tietoa.
Tämä kysymys selviää itsenäisesti käyttäen Jumalan antamaa järkeä ja tutkimalla tieteellisistä lähteistä . Sen jälkeen omaksun parhaan ja luotettavimman saatavilla olevan empiirisen tiedon, joka kykenee parhaiten selittämään luonnonilmiöt.
Eikä minua häiritse, vaikka tieteellinen tieto ei ole absoluuttista eikä ikuista vaan likiarvoja, ja muuttuvaa, eteenpäin menevää.
Uskotko sinä pölhö kustaa mihinkään, oikealla tavalla? Nappi naamaan ja kävelylle siitä.
Hoitoon huomenna.