Onko SKS vielä puoluerekisterissä??? Bruhuhuhuhahahah..talkkaripuolueen ura ohi..ruhuhahahah
hohohoho hahahah
ihan naurattaa
17616
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
8 putosi. Se on vasta hyvä alku.88
"Kahdeksan puoluetta poistettiin perjantaina oikeusministeriön puoluerekisteristä, koska niistä ei valittu yhtäkään kansanedustajaa kevään eduskuntavaaleissa eikä edellisissä vaaleissa vuonna 2003.
Puoluerekisteristä poistettiin Suomen työväenpuolue, Itsenäisyyspuolue, Liberaalit, Muutosvoimat Suomi, Köyhien Asialla, Yhteisvastuu puolue, Suomen Isänmaallinen kansanliike ja Suomen Kansan Sinivalkoiset. "
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Kahdeksan puoluetta putosi rekisteristä/1135227013983
tämä natsi poppoo poistui takavasemmalle häntä koipien välissä samoten
Naurun määrästä päätellen kirjoittajan tilanne älykkyyden määrän kannalta on toivoton.
Muuten, en tiennytkään, että Olavi Mäenpää on talkkari tätän nykyä. Pidin häntä yksityisetsivänä.
Jos taas kirjoittaja katsoo minun olemukseni leimaavan kokonaisen puolueen niin hän yliarvioi kykyni. Kiitos nyt kuitenkin vaikka kehu johtuukin enemmän tietämättömyydestä kuin mistään muusta, jos ei paljon nauramisen perussyytä lueta mukaan.
http://uashome.alaska.edu/~jndfg20/website/hunchback.gif
kuvassa on?
a) turkulainen vain isolle lintulaudalle mahtuva talipalloinen plösönaama
b) taitava ja ikäisekseen notkea kellonsoittaja. Ei teekerhon jäsenkirjaa
c) ruputason turkulainen lättäjalkatalkkari parhaassa iskussaan (siitäkin vähästä on jo aikaa)
d) virolainen pronssisotilas kristallipallo hukassa
e) menninkäisen tapainen debiili(sic) kadunlakaisija turusta
Vastaukset mailiin
huvittava.pihtipolvi@plörps.ru
tai
[email protected]
Oikein vastanneiden kesken arvotaan ainakin kaksi menolippua naantaliin.
... ja synnyttäneen hiiren. En tietenkään tarkoita ko. piennisäkkäällä kuvan henkilöä vaan hänen esiintuojansa aivoponnistelun tulosta sikäli kuin paksun kallon sisusten olomuotoa voi joihinkin graniittisiin vuoriin verrata. Tässä tapauksessa kai voi graniitin ollessa yhdistävä tekijä.
Tämän täytyy olla vitsi.
Veikkaan että on vaihtoehto :D
hämmästyttävä yhdennäköisyys...
http://www.geocities.com/blau_eric/amalia.jpg
tost ei ol ees talkkariks..ainaski gumibuutsit ja lakasuharja puuttuu mut askel on komia
"Itse näkisin vuorten vapisseen.."
Puhuisit vaan suoraan että näit läskivuoren(se eräs lintulautapuppeli) vapisseen.
Näit sen vapinan ja tietysti videolta useamman kerran . Top-Aktin aikanhan sinulla oli silmät suljettuna?
Arvaan,, että mahdollisesti tunnet katkeruutta siitäkin kun Youtube on estänyt tallenteen julkaisun verkossaan.
" Muuten, en tiennytkään, että Olavi Mäenpää on talkkari tätän nykyä. Pidin häntä yksityisetsivänä."
Eipä sinun tiedoillasi tai taidoillasi ole juuri hurrattu teekerhon puuhailtoja mukaan lukematta.
Mitä tulee arvioituun ammatinvaihdokseen lainauksessa mainitun herran suhteen, uskon, että vuorotteluvapaa (>77 kk) oli parempi ratkaisu yleisellä tasaolla.
En epäile hänen kykyjään toimia talkkarina. Siinä on vaan selainen haitallinen puoli, että hän osaajamiehenä vie äkkiseltään työt ainakin kymmeneltä lättäjalkatalkkarilta ketään lättäjalkatalkkaria erityisesti tarkoittamatta.
"Jos taas kirjoittaja katsoo minun olemukseni leimaavan kokonaisen puolueen niin hän yliarvioi kykyni"
Katsoo tai ei, sama se, yliarvioimisen vaaraa ei ole. Ei ole myöskään aliarvioimisen mahdollisuutta.
Aihepiiristä päätellen kirjoittajan seksuaalinen turhautuneisuus on määrällisesti top 10 ! Suosittelen gay-päivätansseja...
Kirjoittajasta tekemäni ensimmäinen arvio yliarvioi hänet. Luulin olevani tekemisissä henkisesti köyhän räpeltäjän kanssa mutta kohtasinkin köyhyyden sijaan konkurssipesän!
Kiitos suosituksista. Läpituttu nimesi niissä piireissä avaa varmasti yhden jos toisenkin takaoven ilman kikkailua.
Tuo oli jo avuttomuudessaan hauska.
Hyvä että Turun Ruskean Talonkin väellä riittää kiihkoa jatkaa isänmaallista toimintaa kellareissa!!!
Gejafantasiat ovat esillä toisaalla. En väitä, että kiinnostaa...
et kai sinä nyt muuten jaksaisi näitä homostelukeskusteluja jatkuvasti käydä, ellet edes vähäsen niistä kiihottuisi...
Kohtaa sinä yössäsi se mustalainen...jälleen.
Turkulaista kuutamoromatiikkaa auran aaltojen kansallismaisemassa.
Kaksi kaappihomoa tapaa toisensa ensikertaa viikon tuskaisen tauon jälkeen.
Tähän juttuun ei millään tavalla liity yksikään ilman vaalimenestystä jäänyt talonmies. Kiertävistä mustalaisista puhumattakaan.
Mene sitte sinne palstalles viljelemään.
Vittuako täällä mesoat.
OBS. Niin, vittua et tietenkään.