Miksiköhän suomi24.fi keskustelupalstat toimii ihan älyttömän hitaasti, huono palvelin kenties. Muut yhteydet toimii moitteettomasti. Ei tätä enää kauan viitsi seurailla jos sivujen avautumiseen menee 10 - 20s kerralta.
suomi24 hitaus
11
625
Vastaukset
- Skäri
Tätähän on täällä ihmetelty iät ja ajat, mutta mitään ei tapahdu. Huonoa mainosta Enirolle.
- Kellottaja
Sen verran meni aikaa klikkauksesta viestisi avautumiseen.
- ilman viiveitä,
mutta kymmenen minuutin kuluttua taas ei.
Kumma juttu tosiaan. - Telia-Sonerasta
ilman viiveitä, kirjoitti:
mutta kymmenen minuutin kuluttua taas ei.
Kumma juttu tosiaan.Svenssonit omistavat Suomi24:kin. Mihin s:t tulevat mukaan...alkaa 'piimimään'.
- ylläpidetty juttu
ilman viiveitä, kirjoitti:
mutta kymmenen minuutin kuluttua taas ei.
Kumma juttu tosiaan.ja mahdollisimman vähällä kapasiteetilla....samaa demaria ku kaikki muutkin hommat.itse poikkean enää satunnaisesti 24:n sivuilla.
- venäläiset suulähetystössä
ylläpidetty juttu kirjoitti:
ja mahdollisimman vähällä kapasiteetilla....samaa demaria ku kaikki muutkin hommat.itse poikkean enää satunnaisesti 24:n sivuilla.
Venäläiset tulevat aamulla klo 7 työhön ja toinen vuoro lähtee klo 24. Joten tiedon blokkausta ei tapahdu klo 00-07
- juttua
Ei tää näin hidasta ole ennen ollut.
Taitaa olla pojilla jokin tekninenvika systeemeissä! - nopeasti....
Nouskaa 3melta
- verkkohiirivuodesta1995
palvelin on joko kovan rasituksen/ruuhkan alaisena ja/tai osa/osia palvelimen resursseista (ali-serverit) ei ole käytössä esim. huoltotoiden tai jonkin muun syyn vuoksi.
kolmas on pirujen maalailu seinään eli joku tahalleen ruuhkauttaa serveria/servereitä :x- ruuhkauttaa ?
Olen yrittänyt saada selville, kuinka suuri yhteys ruuhkaisuudella (?) tai siis liialla hitaudella/kömpelyydellä on "nyt kirjaituneena" olevien määrään. Eikös seKIN vaikuta, milloin on PALJON ERILAISIa aiheita, joista ihmisillä tarve keskustella ja vaihtaa asioita. Luulen, että nyt juuri Viron-hässäkkä, Euroviisut ja oman maan uusi hallitus, neiti Ruusunen ja semmoiset "aiheuttavat" paljon tekstiä ja kone hidastuu? Ei näin saisi olla, jotta todella PALVELISI!
Kertokaa, please minulle, missä muualla on tämmöinen vastaavan tyyppinen ei-kirjautumista vaativa keskustelufoorumi, siis mahdollisimman monipuolisine aiheistoineen ? Millaisia on olemassa... ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1225145Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella303678No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452460- 501578
- 411560
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv241524- 231411
- 141302
- 271208
Olen oikeasti aika mukava
Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.221127