Pidätkä sinä

Pidätkö sinä siitä, että monet kristinuskon uskovaiset kutsuu ryhmäänsä, tai jopa itseään Jeesuksen seuraajiksi?

Minua hirvittää edes ajatella tuollainen omakultaisuus!
Kaikillehan pitäs olla varma tieto siitä tosiasiasta, että Jeesuksen seuraajat murhattiin kristinuskon ja Paavalinkin toimesta. Ja sillonhan nämä itseään Jeesuksen seuraajiksi kutsuvat ovat väärällä nimellä liikkuvia valehtelijoita / harhauttjia jotka suurella varmuudella ovat saatanan asialla!
4239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuossa teidän uskonnossanne ei ole mitään järkeä..

Miksei jumala vaan kaikkivoipaisena lausu paria taikasanaa ja niin olis saatana tipo tiessään. Homma olis selvä ja ei teidänkään tarvitsisi enää miettiä tuollaisia.

Äänestä

Nöyryys Jumalan edessä on jo lahja sinäänsä. Kun koemme todella Isän Pyhän Läsnäolon, me menemme hyvin pienelle paikalle ja tunnemme oman raadollisuutemme. Siitäkin huolimatta meillä jotka olemme ottaneet Jeesuksen vastaan, meillä on oikeus sanoa itsemme Jumalan lapsiksi. Se on oikeus eikä vielä korota omaa erinomaisuuttamme yhtään.

Raamatussa Jeesus kutsuessaan opetuslapsia mukaansa käytti juuri tuota lausetta:"Seuraa minua." Kun lähdemme uskontielle me lähdemme ns. seuraamaan Jeesusta satoi tai paistoi. Valitettavasti Jeesuksen seuraajien määrä vähenee huomattavasti, kun tulevat ajat ja ne tulevat vielä, että aletaankin vainota kristittyjä.

Kun ihminen tulee uskoon ja haluaisi jutella toisten uskovaisten kanssa on helpompaa päästä juttusille kun on ihmisiä, jotka sanoutuvat ihan julkisesti uskovaisiksi.

Niin Herra sanoi palvelijalle: 'Mene teille ja aitovierille ja pakota heitä tulemaan sisälle, että minun taloni täyttyisi. Luuk.14:23 tätä kohtaa nämä evankelistat ilmeisesti olivat toteuttamassa.

Äänestä
  • Jeesuskaan ei ollut kristitty ja Hänen seuraajatkin murhattiin kristinuskon ja Paavalin toimesta!
    Jeesus ei ollut saatanaa jumalanaan palveleva! Tuon tiedon esiin saamiseksi omasta sielustaan on oltava rehellinen itselleen ja Hänelle!
    Valtakunnassa ei ole uskovaisia. Sinne kun pääsevät vain he jotka tietävät!

    Se on niin että herraa (lue: saatanaa) seuraajat eivät ole Jeesuksen opetuslapsia vaan saatanaa jumalanaan palvelevia kuten kristinuskon historia osoittaa. Kristinusko ei ole koskaan opinut edes älä tapa käskyn Jumalallisuuden merkitystä vaan on aina toiminut saatanallisesti senkin käskyn suhteen.

    Jeesus on kutsunut mutta saatanallisuuden kristinusko käyttää Jumalan ja Jeesuksen viisauksia hyväkseen näytellen valkeuden enkeliä. Ei tarvitse kuin katsoa kristinuskon menneisyyttä vaikkapa älä tapa käskyn valossa niin sen saatanallisuuden totuus tulee esiin.

    Suuret murhat jopa omia uskovaisia murhaten joihin kristityt ovat syyllistyneet:
    - Jeesusta seuranneiden murhat Paavalinkin tuella
    - mustasurma
    - ristiretket murhineen
    - pakanavainot murhineen
    - noitavainot murhineen
    - intiaanien murhat
    - orjakauppojen aikaiset murhat
    - etelä amerikassa tehdyt murhat
    - kristinuskon poliittisin perustein suorittama murhat
    (esimerkiksi suomen sisällissota 1918)
    Siis satoja vuosia jatkuneet ihmisten murhaamiset kristinuskon taholta.

    Äänestä

  • Tuo herra on muuten kristinuskon herra, eli herra saatana. Johan sen meille todistaa ne miljoonat, todennäköisesti sadat miljoonat murhat jotka on kristinusko tehnyt ja teettänyt jopa Paavalin tuella murhasi Jeesuksen seuraajatkin.

    2. Moos. 15:3 "Herra on sotamies; Herra on hänen nimensä."

    Kaksi esimerkkiä faktaa sanasta herra:
    Käsky 1
    Minä olen Herra, sinun Jumalasi. Sinulla ei saa olla muita jumalia.
    Tuossa ei tarvita herra sanaa muuta kuin piilosaatanallisuuden mukana olemiseksi.
    Katekismuksen selitys:
    Minä olen Herra, sinun Jumalasi. Sinulla ei saa olla muita jumalia minun rinnallani.
    Tuossa ei tarvita herra sanaa muuta kuin piilosaatanallisuuden mukana olemiseksi.
    Eli tuon käskyn sanoma on selvästi saatanallinen koska "minä olen herra, sinun Jumalasi" tekee herrasta jumalan eli mielestäni saatana on herra tuon mukaan!

    Käsky 2
    Älä käytä väärin Herran, Jumalasi nimeä.
    Tuossakaan ei tarvita herra sanaa muuta kuin piilosaatanallisuuden mukana olemiseksi.
    Katekismuksen selitys:
    Älä turhaan käytä Jumalasi nimeä, sillä Herra ei jätä sitä rankaisematta, joka turhaan käyttää hänen nimeään.
    Eli tuossa on jo todella julmaa saatanallisuutta Jumalaakin kohtaan ja sitä vois ihan puhtaalla omalla tunnolla kutsua Jumalan pilkaksi jossa Jumalalta otetaan pois rangaistus oikeus! herra (saatana) rankaisee jos herran (saatanan) nimen turhaan lausuu...
    Eli selvää piilosaatanallisuutta ja tätä löytyy kristinuskon teksteistä enemmän kuin arvaattekaan. Ei Jumala ole tehnyt raamattua saatanalliseksi vaan saatana ja saatanan palvelijat! Jumala on meille selvä ja ristiriidattomasti oikeaoppinen Jumala joka ei sanaansa noin saatanallisesti meille kertoisi joten jokaiselle Jumalaa ja Jeesusta sielussaan pitävän tulisi huomata piilosaatanallisuuksien jumalattomuudet.
    2.Korinttolaiskirje:
    11:14 Eikä ihme; sillä itse saatana tekeytyy valkeuden enkeliksi.
    11:15 Ei ole siis paljon, jos hänen palvelijansakin tekeytyvät vanhurskauden palvelijoiksi, mutta heidän loppunsa on oleva heidän tekojensa mukainen.

    Älä tapa käskynkin noudattaminen on Isän Tahdon noudattamista.
    "Ei jokainen, joka sanoo minulle: 'Herra, Herra', pääse taivasten valtakuntaan. Sinne pääsee se, joka tekee taivaallisen Isäni tahdon." (Matt. 7:21-23)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


siitä että kirjoitti:

Pidätkö sinä siitä, että monet kristinuskon uskovaiset kutsuu ryhmäänsä, tai jopa itseään Jeesuksen seuraajiksi?

Minua hirvittää edes ajatella tuollainen omakultaisuus!
Kaikillehan pitäs olla varma tieto siitä tosiasiasta, että Jeesuksen seuraajat murhattiin kristinuskon ja Paavalinkin toimesta. Ja sillonhan nämä itseään Jeesuksen seuraajiksi kutsuvat ovat väärällä nimellä liikkuvia valehtelijoita / harhauttjia jotka suurella varmuudella ovat saatanan asialla!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu