Koneemme on yli viikko sitten hyllytetty keskustelupalstalta.Meillä on kaksi lasta joka käyttää konetta ja olen ollut yhteydessä webmasteriin mistä saan vain ympäripyöreitä vastaukisa palomuurista ym.Minulle ei ole pyynnöstä huolimatta vastattu että minkä takia on tullut hyllytys ja miltä palstalta että voisin jutella lasten kanssa jos he ovat kirjottaneet jotai sopimatonta.Ensinmäistä vastausta sain odottaa monta päivää kun puhelimitse ei voi asiaa hoitaa vaikka niillä on maksullinen tuki.Siis boikotoikaa suomi24.sta.Fiksuin tapa ennen hyllytystä olis että suomi24 lähettäis varoitus viestin ennen hyllytystä tai ilmoittais sähköpostitse edes hyllytyksen jälkeen.Ps tämänkin viestin kirjoitan työkoneelta.
Suomi24
keskustelu
2819
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hei,
Olen itse yhden toisen keskustelupalstan webmasteri, paljon paljon pienemmän kuin suomi24, mutta sen verran voin s24:n puolesta vastata että yleensä ei ole tarvetta selitellä kenelläkkään miksi jonkun IP estetään. Ymmärrän kyllä että varmasti vituttaa jos lapset ovat sen IP bannin teidän kotikoneelle hankkineet, mutta ei suomi24 ole vastuussa siitä että lapsesi häiriköi netissä, eikä myöskään ole mitään selityksiä velkaa. Ja todellakin, minun vetämäni saitti on pieni, mutta en katso mitään tarvetta selittää päätöksiäni esimerkiksi ilmiselvissä häiriköintitapauksissa. Sellaisen tavan alettuani aikani kuluisi perusteluja kirjoittaessa, enkä katso olevani sellaisia velkaa kenellekään joka on sivustollani häiriköinyt. Eli jos olet itse täysin tietämätön bannauksen syistä, "joku" teidän taloudessa kyllä tietää miksi tuli banni, ja kannattaisi ennemminkin suunnata kritiikki sen "jonkun" / "joidenkin" käyttäytymiseen netissä.
Lapsia ei pitäisi muutenkaan päästää koneelle ilman kunnollista valvontaa, ja koska vanhemmat eivät pysty estämään muiden käyttäjien häirintää, webmasterin täytyy se tehdä vanhempien puolesta.
samoon kävi mun profiili sivunki.
yks kaks vaa lakkas näkymästä vaikkei seilä ny kummoosia asioota näkyny.
aku ankaski varmaan kauhiempia juttuja
taitaa olla vaa määrättyjen serihvien takaa ajo ja oman arvon tunto kyseessä
ei voira ottaa järkiä kätehen missää asias ku itte ollahan nii viisasta ja kaikkitietävääsiä säännöstä.ottakaa ny järki käteen joskus vaikkei olisi millä ajatella eles sielä helsingin päässä
terv.paskis