Olen ihastunut

korviani myöden

Olen perheellinen nelikymppinen nainen, ja nyt sydämeni sykkii itseäni varmaan parikymmentä vuotta nuoremmalle pörröpäiselle miehenpuolikkaalle. Näen häntä töissä ja joskus harrastuksissakin, en käsitä miksi tunnen vetoa juuri häntä kohtaan, sydän vetää sataa, kun vain ajattelenkin häntä.
Toivottavasti tämä on vain kevättä rinnassa, eihän tästä voi mitään tulla, mutta tuntuu silti ihan hullulta. Tuskin jaksan odottaa maanantaihin.

2

1214

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja ja mies

      Ota kaikki irti ihastumisestasi, sillä rakkaudentunteet ovat hapetusta aivoille.

      Itse olen varattu mies, mut silti hupsutuksia joskus tulee.
      Vaimollakin on lapsuudenaikaisia miesperhetuttujaan. Eivät ole minulta pois.

    • s64

      Minullekkin tapahtui viime syksyn puolella ihan samoin.(Mies 33-v,minä 42-v )Koskaan emme tule uudemman kerran varmaan törmäämään toisiimme,kaksi kertaa riitti pistämään kyllä tunnepuolen ikimuistoisen sekaisin.
      Jo 9 kk:tta tapahtuneesta ja todella vaikeaa unohtaa.Nauti tunteesta täysin rinnoin,harvemmin tällä iällä jalat menee totaalisesti alta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      184
      10586
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      63
      2909
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      82
      2628
    4. 88
      2500
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      151
      2202
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      264
      2059
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1451
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1425
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      121
      1260
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      35
      912
    Aihe