Hyvästi Tuukka Rask

tapparaonterästä

Tuukka raskin maajoukkue pelit on ohi lähti suoraan änäriin ilman minkään laista maajoukkue kokemusta(no pari leiriä).Ja sm-liigassakin pari vuotta.Luulen että Tuukka tulee ameriikasta parin vuoden päästä Itkien ja sanoo "Ura pilalla olisi pitänyt hankkia kokemusta maajoukkueesta yhyy Hannu Toivonen vei ykkös molarin paikan YYhyy!"Omapa oli valintansa.

16

550

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tappara pieree

      Mika Lehto ei koskaan tule pelaamaan NHL - tasolla.
      Myöskään maajoukkue ei kaipaa luuseri-imuri Lehtoa.

      • tapparaonterästä

        Oliko sulla jotain asiaakin en edes viitannut sanallakaan ilvekseen ja Tuukka ei ole Ilves Kasvatti ja sinä säälittävä surkimus tulet haukkumaan tapparaa ja yhtä lailla olisin haukkunut Lehtoa jos hän olisi lähtenyt liian aikaisin nhlään.Joten pidä sinä luuseri vain asiattomat kommentit omassa suussasi äläkä kiusaa muita niillä!


      • sadflaö
        tapparaonterästä kirjoitti:

        Oliko sulla jotain asiaakin en edes viitannut sanallakaan ilvekseen ja Tuukka ei ole Ilves Kasvatti ja sinä säälittävä surkimus tulet haukkumaan tapparaa ja yhtä lailla olisin haukkunut Lehtoa jos hän olisi lähtenyt liian aikaisin nhlään.Joten pidä sinä luuseri vain asiattomat kommentit omassa suussasi äläkä kiusaa muita niillä!

        Jos maailman paras ikäsensä maalivahti lähtee AHL:llään taitojansa yhä kasvattamaan, mitä pahha?? Uskon kylläkin että siellä se kehittyy.
        Että Yhyy paras maalivahtimme lähti amerikkaan yhyy hän on hyvä yhyy tuleva maajoukkue maalivahti yhyy tulee onneks viel takasin joskus ilvekseen.


    • ...

      Et kai torjunu mua :(

      Mulla oli mese päällä, mut en ollu ite paikalla

    • PikkuLindgren

      Tuukka oli vaan nii ylivoimasesti paras et se valittii Bostonin joukkueeseen.Jos sillä kerran on sopimus ni kyl se siä taistelee loppuu saakka 1.vahdin paikasta.:D Sillä ei oo välii paljonkaa onko Tuukka ollu maajoukkueessa koska Suomessa maalivahteja on ja pysyy ja Tuukalla on mahollisuuksia maajoukkueeseen monen monta vuatta.:D

    • 2U's2K's

      Nyt kyllä tän ketjun alottajaa vituttaa

      • Mompjm

        Varmasti vituttaa!:D Tuukka on ykkönen nyt!
        But i'm coming


      • kai3
        Mompjm kirjoitti:

        Varmasti vituttaa!:D Tuukka on ykkönen nyt!
        But i'm coming

        yhyy tuukka rask nousee maajoukkueeseen.
        johdattaa suomen fiinaaliin shotsissa.


    • S-2014
    • Igor Devorski

      Joo niinhän se on nähty jo olympialaisissa millä tasolla Rask pelaa. Torjunta % ei edes yllä 90 ja muutenkin pari ala-arvoista peliä takana. Keskiviikkona kaatuu venäjä peli Raskin hölmöilyyn.

      • kaks imas

        kärppä maalissa olis tuonu kaikki kolme pinnaa


    • MrJuha82

      2 helppoa päästi

    • hiljaahomot

      Eipä ole kisoissa ainuttakaan maalivahtia, jonka torjuntaprosentti olisi 100. Lopettakaa ruikutus ja koettakaa nyt vaan hyväksyä se tosiasia, että Kanada vaan oli parempi joka osa-alueella.

      • MrJuha82hyvätyyppi

        Rumaa kirjoitusta ku homottelet meitä.
        Hyi häpeä.
        Ei oo mitään sivistynyttä keskustelukulttuuria tommonen.
        Vaihtoon!


      • VITUNHOMOTPERKELE
        MrJuha82hyvätyyppi kirjoitti:

        Rumaa kirjoitusta ku homottelet meitä.
        Hyi häpeä.
        Ei oo mitään sivistynyttä keskustelukulttuuria tommonen.
        Vaihtoon!

        ANTEEKSI :(


    • Suomi 3-1

      Korjatkaa otsikko.

      No minä korjaan:

      Hyvä Tuukka Rask

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      97
      2018
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      98
      1478
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      112
      1187
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1067
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      121
      1062
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      903
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      877
    8. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      58
      836
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      822
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      723
    Aihe