Bäckströmiä kaivataan maalille

Heittäisi Erkka surkeat Norrenan ja Lehtosen pois joukkueesta. Luotto on mennyt. Miksi Bäckström ei kelvannut maalin suulle? Ei NHL-tausta ole mikään takuu siitä, että veskari on hyvä. Paskoja änäriveskoja on jo nähty, mm. Noronen, Toskala, Kiprusoff.
5224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olen samaa mieltä. IFK:n kasvattina Bäckström tuskin olisi samanlainen imuri kuin nämä kaksi pelleä.

Äänestä
  • huhh!! se vasta olisikin suuri katastrofi jos joku imuri bäckström ois kisoissa mukana!! sikshän se ei ookkaan, kun imuroi jatkuvasti, onneksi!!

    Äänestä

  • yrsysyry kirjoitti:

    huhh!! se vasta olisikin suuri katastrofi jos joku imuri bäckström ois kisoissa mukana!! sikshän se ei ookkaan, kun imuroi jatkuvasti, onneksi!!

    Taas katkera narripellefani itkee. Loistavaa.

    Äänestä

  • Tyyppi. kirjoitti:

    Taas katkera narripellefani itkee. Loistavaa.

    Bäcktröm IFK:ssa saanut näyttöpaikkaa!!! Se nousi lopullisesti huipulle Kärpissä!!! Miten vitussa IFK fanit voi ottaa siitä jotain kunniaa IFK:lle! Ei hyvää päivää!

    Äänestä

Jep, Bäckströmin olisín mäkin ottanut esim vaikka kolmanneksi maalivahdiksi, sillä hän on esittänyt hyviä torjuntoja NHL:ässä ja saanut hyvää palautetta NHL-porukoissa. Mutta en nyt menisi sanomaan että Nore ja Lehtonen olisivat pellejä ja imureita tai muuta vastaavaa! He ovat hyviä maalivahteja, ei kuitenkaan ihan maailman ykkösluokkaa. Ja esimerkiksi Lehtonen esitti kyllä eilenkin loistavaa venymistä ja hyviä torjuntoja vaikkakin sen yhden roikun torjui ja sitten pomppasi omaan maaliin. Se näytti unhotuneen nopeasti ja Lehtonen olikin jo taas hyvässä vauhdissa seuraavassa Ruotsin hyökkäyksessä. Minä antaisin menneiden pelien perusteella Lehtoselle ykkösmaalivahdin paikan ja alkaisin peluuttaa häntä tulevissa otteluissa, vuotottelu on niin turhauttavaa kummallekin vahdille. Lehtonen on minun mielestäni luotettava, hyvä maalivahti joka osaa ennakoida hyvin laukauksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


apuvalmentaja kirjoitti:

Heittäisi Erkka surkeat Norrenan ja Lehtosen pois joukkueesta. Luotto on mennyt. Miksi Bäckström ei kelvannut maalin suulle? Ei NHL-tausta ole mikään takuu siitä, että veskari on hyvä. Paskoja änäriveskoja on jo nähty, mm. Noronen, Toskala, Kiprusoff.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu