aloituksia. Ei taida olla jutunaihetta enää.
Täällä kierrätetään
samoja
151035
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
ja sitä on kohta ainakin vuoden verran ollut jo liikkeellä.
ja jos joku laskis kuinka monta kertaa se komedia pätkä verkostomarkkinoinnista löytyy linkitettynä...HOHHOIJJAAA!
että ylläpito poistaa osan viesteistä antamatta palstaa lukeville mahdollisuutta lukea tekstejä. Milläköhän perusteella ylläpito poistaa viestit, missä ihan asiallisesti kritisoidaan jotakin tiettyä epäkohtaa? Henkilökohtasuuksiin menevät kommentit onkin sitten asia erikseen..
ei ole oikein että täällä aletaan julkistamaan joittekin henkilöiden kuvia saati linkkejä. Tai voohottamaan/ kiihkoilemaan asioista. Siinä voi kärsiä myös sellaisia ihmisiä joita aihe myös koskettaa tai ei. Järki käteen! Ei mikään ihme jos ylläpidolle tulee käsky poistaa. Mitä ainakin tämän päivän asioita olen takaosalla seurannut.
Tämän päivän? Aloit muuten seurata palstaa samoihin aikoihin kun Avonin edustajille annettuja vero-ohjeita alettiin linkittää - ja kiiruusti poistaa.
väsytystekniikkaa. Paremmiin luulevat olevansa oikeassa kun verkotoijat väsyvät tinkaamaan samoista asioista.
Ei täällä mitään kuvia ole julkaistu. Ne ovat veroneuvojan omalla sivulla, tai siis olivat.
Ja poistettujen viestien kirjoittajahan nnoudattaa ohjeita, miten palstalle kirjoitetaan, eikö vaan? Eikä viesti sisällä mitään alla olevan vastaista ? Ja siltikkö poistetaan ?
-----------------------------------------------
Keskusteluissa ei saa:
- Kehottaa ketään rikokseen tai väkivaltaan
- Linkittää tiedostoihin tai sivuille, jotka sisältävät ihmisiin tai eläimiin kohdistuvaa väkivaltaa
- Kirjoittaa rasistisia tekstejä, rasistiset ilmaukset ovat ehdottomasti kiellettyjä
- Kirjoittaa tai kuvata karkeaa pornografiaa
- Markkinoida tai mainostaa tuotetta tai palvelua
- Massapostittaa puheenvuoroja tai lausuntoja
No sano nyt sitten, miksi Avonin verovinkit pitää aina poistaa, vaikkei ollut mainostamista eikä rasistista eläinpornoa.
Avon ei täälä "neuvoja anna",
kaikki konsultit ovat itsenäisiä.
Se siitä...
viesti laitetaan kaksi kertaa samanlaisena on kyse kielletystä massa postauksesta. Etkö tajua. Viimeisen viikon aikana 99% viesteistä on ollut massapostausta.
Laskujesi perusteella palstalle tulee päivässä noin yksi viesti, joka ei ole massapostitusta.
Kauneuskonsulttien verojuttu on postitettu uudestaan siksi että joku hätääntyi ja hävittää sen aina uudestaan. Olisi ollut älykkäämpää kertoa heti kaikille, että kyllä ne verot tosiaan pitää maksaa. Silloin ehkä asia olisi unohtunut. Ei olisi tarvinnut galleriaakaan piilottaa.
Veronkiero on rikollista. Lisäksi se on väärin kaikkia alalla toimivia rehellisiä kilpailijoita kohtaan.
tulonsa, mitä saavat, moni firma kärsisi aika paljon näistä eikä tämä ole yksi niistä. Oletko sinä täysin rehellinen kaikessa..
kävin talla foorumilla. Luulin aluksi että ei ole tullut yhtään keskustelun aloitusta sillä aikaa kun samat otsikot oli näkyvissä. Avasin muutaman ja huomasin että nehän on uusia mutta samoilla otsakkeilla kuin viikkoa aikaisemmin. Nyt olen katsellut muutaman päivän peräkkäin niin samat otsikot toistuu joka päivä, Niitä on kohdella sivulla useita samoja aloituksia peräkkäin. Kun aloitus menee toiselle sivulle se laitetaan aina uudelleen ensimmäiselle sivulle.
Ei ole kyse siitä että niitä poistetaan vaan siitä että niiden halutaan olevan ensimmäisellä sivulla. Ja kun lähes kaikki laittavat ne uudelleen ensimmäiselle sivulle siinä tulee kierto joka jatkuu koko ajan koska aloituksia tulee jatkuvasti niin paljon että ne ei sovi ensimmäiselle sivulle.
Kirjanpitohan toiminnasta pitää olla ja sen tuloksena joko maksetaan veroa tai ei.
Eihän niissä viesteissä ollut mitään oikeaa tietoakaan. Tyypillistä musta tuntuu olettamuksia. Oikeaa tietoa ei.