Sailas on kingi!!

Mulla on lyhyt tiedote kaikille sossuruikuttajille: Sailaksen paperi on rautaa!
4181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sailaksen paperilla saamme velkaa noin 4 000 miljoonaa vuodessa. Jossakin vaiheessa ne on maksettava. Ainahan on maksettava eikös juu?

Sailaksen paperilla saamme rikollisuuden kasvuun, ilman tukea jäävät eivät kuole tyytyväisenä köyhyyteen, vaan he ottavat kovemmat otteet käyttöön ja ottavat sen minkä tarvitsevat. Kenenkään omaisuus ei ole turvassa.

Sailaksen paperilla saamme tyytymättömien joukon suureksi. Epävarmuuden mahtavaksi. Työpaikoilla ei enää ole ruoskien kanssa piiskaavia vartioita, tyytymättömyys ja epävarmuus näkyvät heikentyvänä työtehona ja tuottavuuden vähentymisenä. Kilpailukyky heikkenee ja vienti loppuu.

Koulutuksen alasajo vähentää yhteiskunnan tietotaitoa, ja alamme lähestymään sukankutojien maata, ja kilpailla heidän kanssaan sukkien valmistamisesta eurolla tunti.


Miksi siis tehdä kallista virhettä jolla saadaan ensin puolet väestöstä tyytymättömäksi ja sen jälkeen loputkin kun tuntipalkka on eurossa kun olemassa vaihtoehto ilman näitä heikkouksia?

On olemassa vaihtoehto, joka ei aihteuta lainanottoa, vähentää työttömyyden alle yhden prosentin ja parantaa elintasoa. Lisäksi pitää kaikki kansalaiset tyytyväisenä ja sitä kautta tuottavina ja onnellisina. Onko siinä jotakin pahaa että yrittäjä saa paremman hyötysuhteen ja työntekijät ovat onnellisia?

Vaihtoehto on TYKA toimintamalli. Se löytyy sivulta

http://www.geocities.com/kansantuote/


ja sen vertailu kyseiseltä sivulta klikkaamalla tai sitten tästä:

http://www.geocities.com/kansantuote/9.html


Kumman haluat, suuret velat ja rikollisuuden, vai elintason paranemisen ja verojen pienemisen?

Äänestä

...Rikkaasta perheestä.

Äänestä

Sailas vissiin koettelee suomenkansan kärsivällisyyttä. Veikkaan, että jos nykyinen sailaksen meno jatkuu niin hän on hyvin nopeasti kylmänä. If You Know What I Mean?

Äänestä

Sailaksen paperi ei tällä kertaa mene läpi sellaisenaan tai ainakin toivotaan niin, mutta tulevaisuudessa toki hyvinvointi päättyy. Tosin yhteiskunnan ongelmat tulevat entistä kalliimmiksi silloin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yrittäjä kirjoitti:

Mulla on lyhyt tiedote kaikille sossuruikuttajille: Sailaksen paperi on rautaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu