Juhannuksena on kylmä

Heh...mää vaan ennustin!;)
286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kokenu.Juhannusaattona -63 olin Kiirunassa
kaverin kanss kävin lumisotaa.sillon päätin
ei koskaan kesällä pohjoseen päin!!!!

Äänestä

,,,mitä sinä päästelet. Ootko sinä hullu vai humalassa. Vai onko sulla menny muuten vaan juhlat sekaisin, se on Joulu kun lunta sataa, Vaikka alkaahan nuo samalla kirjaimella, jos vaikka sen takia sekoilet??????????

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja sataa lunta kirjoitti:

Heh...mää vaan ennustin!;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu