Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

herpeksen kokeneet

kertokaahan hyviä kokemuksia/vinkkejä sukupuoliherpeksen hoitoon ja kivun lievitykseen. Olen käyttänyt sinkkipastaa ja kokenut sen ihan hyväksi, se vain tahraa ikävästi. aiemmilla kerroilla olen hakenut lääkäriltä asikloviirikuurin, joka on hillinnyt viruksen lisääntymistä ja uusien rakkuloiden syntymistä, nyt en hakenut reseptiä, joten kertokaapa kuinka kauan teillä herpes kestää ilman lääkehoitoa ja syntyykö uusia rakkuloita vielä vanhojen ollessa jo rupivaiheessa.
4684
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä mulla jos uusiutuu, niin menee muutamas päiväs ohi, enkä niitä oikein huomaa edes...

Mut ekalla kertaa (olipas se ankeaa), söin kyllä jonkun tabukuurin..enpäs muista nimeä. Oli tehokas!

Äänestä

Hanki käyttöösi L-Lyysini nimistä tuotetta.
Herpeksen torjuja
L-lysiinia käytetään ensisijaisesti estämään herpeksen kehittymistä ja oireilua. Herpeksen torjumisen lisäksi se toimii osana elimistön karnitiinituotannossa. L-lysiini on myös kalsiumin kantajamolekyyli; sitä käytettäessä kalsium imeytyy kehoon paremmin. Lisäksi L-Lysiinia tarvitaan kollageenin (mm. luissa, ihossa ja hiuksissa esiintyvä sidekudosproteiini) tuotantoon.

Yksi kapseli sisältää 500 mg L-lysiinia.

Annostus: 2 kapselia 3 kertaa päivässä herpeksen ilmettyä. 1 kapseli päivässä herpeksen ennaltaehkäisyyn.

Äänestä
  • en oikein uskaltaisi syödä noin suuria määriä tuotetta jota ei ole tutkittu edes...ja millä nimellä sitä edes saa

    Äänestä

herpes helposti suuseksissä huuliherpekseksi?
Minulla tulee joskus punaisia patteja alapäähän jotka alkuun kutisevat ja muuttuvat ikäänkuin finneiksi. Kun niitä puristaa, tulee valkoista nestettä. Häviävät muutamassa päivässä.
Olen huomannut, että tulevat helpommin jos käytän pikkuhousunsuojia.
Olisikohan sukupuoliherpestä?
Vaiko vain finnejä?
Voiko miehelle tarttua ja esiintyä huuliherpeksenä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vinkkejä kirjoitti:

kertokaahan hyviä kokemuksia/vinkkejä sukupuoliherpeksen hoitoon ja kivun lievitykseen. Olen käyttänyt sinkkipastaa ja kokenut sen ihan hyväksi, se vain tahraa ikävästi. aiemmilla kerroilla olen hakenut lääkäriltä asikloviirikuurin, joka on hillinnyt viruksen lisääntymistä ja uusien rakkuloiden syntymistä, nyt en hakenut reseptiä, joten kertokaapa kuinka kauan teillä herpes kestää ilman lääkehoitoa ja syntyykö uusia rakkuloita vielä vanhojen ollessa jo rupivaiheessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu