Kertokaapa mikä teidän mielestä on paras ja mikä huonoin nimittely millä joku on nimitellyt jotain henkilöä tuhkimotarinassa?Mun mielestä paras on vaahtokarkki ja huonoin syaniditikkari.
Mikä paras nimittely?
12
3502
Vastaukset
- beatricita
Paras on ehdottomasti Hillosipuli :D Jordi kutsui Pandoraa tällä nimellä :D huonointa sitten taas ei olekaan :)
- yks kulkijatar
Ne Olimpian varsinkin Tza Tza:lle keksimät nimet ovat todella ilkeitä. "Elähtänyt esiintyjäeukko" ja mitä kaikkea... Jordi taas on ihan mestari keksimään Pandoralle uusia lempinimiä! Ja Orestes oli mainio kun kutsui yhdessä jaksossa Bellaa kaimaaniksi (Limukasteen seuraukset).
- drista
Musta taas se syaniditikkari oli tavallaan aika hauska (vaikkei tilanne ollu) koska se oli jotain uutta.. mut jos tilanteita kattellaan ni ehkä jordin hillosipulit ym on parasta =)
- eva.lanz
mun lempparit varmaan on vaahtokarkki ja tikkarini huonoin on riuku
- ewjhgyrwhU
Mun mielest hauskimpii on taas olleet homoutee viittaavat nimitykset: banaanipoika,vinoviettinen,vinokas, klaavapuolenpoika...ei sais "haukkua" mutta hauskoja noi on ollu,varsinkin niis tilanteis :P tietysti ne Jordin jo mainitut lempinimet Pandoralle on mielettömän söpöjä..en kyl tiiä innostuisinko hillosipuli tai etikkaluumu lempinimest :D
- bella_de_la_rosa
Niin toi Riuku ja Pullukka juttu on siitä huono ku ne on jouduttu kääntämään. Riuku on kai oikeesti Flaca eli viittaa laihaan ja Pullukka oli alunperin Gorda Bella jossa gorda on paksu ja bella kaunis. Orestes vaan sanoo lyhyemmin Gorda. Eikä kumpikaan oo oikeesti rumasti sanottu, sehän riippuu ihan siitä mitä sanoilla tarkottaa. Eli haluaako haukkua vai hellitellä, eiks jehna?
- AnnaLinnea
Chiqui kutsui sitä äitinsä hoivissa olevaa pikkutyttöä osuvasti Pippuriksi, ja tämä vastasi kutsumalla Chiquiä Äkäpussiksi. Kumpikin nimi on mun mielestä hauska ja osuva, vaikkakin tavanomaisempi kuin esim. Syaniditikkari.
Huonoa nimitystä en nyt keksi, paitsi "isona tyttönä" en tykkäisi, jos mua sanottaisi aina Pullukaksi.- KELLIS
mielestäni se oli hauskin kun hugoa sanottiin vesirotaksi.
- Que?
Hillomunkki xD
- Ehdottomasti...
Rusinapulla:D
Ja kukas muukaan sen on sanonut, kun itse Jordi Rosales!- Que?
Hillosipuli xD ei hillomunkki
- Anonyymi
Omasta mielestäni fortnite burger on aika paha nimittely itse käytän sitä aina kun pitää jotain solvata
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus64205Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1152536Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J681068Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?198984- 39942
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38901- 47884
- 36846
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke119825Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35802