Miksi

Venäjä ajaa Suomen Natoon. Viime päivinä meille on näytetty avoimesti venäläinen sielu, arvaamaton, raaka, öykkärimäinen, historiaa tuntematon ja vähemmän lavea. Yht´äkkiä Iran ja P-Korea, Venäjän ylimmät ystävät eivät olekkaan otsikoissa, voivat viimeistellä "pikku lelujaan" rauhassa.
1258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

karhun kainalossa voidaan elää kuten ollaan aina eletty. Jenkkien provosoimaan maailmansotaan joka syö kaikki rahat on turha lähteä kun palkkioksi on tarjolla pelkkiä ongelmia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Putin*** kirjoitti:

Venäjä ajaa Suomen Natoon. Viime päivinä meille on näytetty avoimesti venäläinen sielu, arvaamaton, raaka, öykkärimäinen, historiaa tuntematon ja vähemmän lavea. Yht´äkkiä Iran ja P-Korea, Venäjän ylimmät ystävät eivät olekkaan otsikoissa, voivat viimeistellä "pikku lelujaan" rauhassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu