Mitä varte

uus sivistysjohtaja? Onko sellainen jääny eläkkeelle vai erotettu? Hoitaako virkaa tällä hetkellä kukaa?
3635
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Näkeehän sen ny tälläkin palstalla, ettei oo hoitanut kukaan. Jos sellaasta koskaan on ollutkaan, niin se pantihin viralta kaupunginarkkiteherin kans.

Niinkuin kaikki voivat omin silimin todistaa täällä on kulttuuria ja osaamista iliman ylimäärääsiä virkamihiäkin. Erityysesti tuloo miälehen ne kaupunginhallituksen moniosaajat.

Äänestä
  • ny kaupunginarkkitehtiä? Näköökö joltaki nettisivulta kaupungin virat?

    Äänestä

  • tuo oli päivän paras..... meinaan katketa nauruun.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lapualle kirjoitti:

uus sivistysjohtaja? Onko sellainen jääny eläkkeelle vai erotettu? Hoitaako virkaa tällä hetkellä kukaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu