Kuten kaikki tietävät on Venäjä taantunut kehitysmaaksi ja sellaiseksi se jää. Nyt on Suomen painostettava Venäjää luovuttamaan Karjala takaisin. Ja jos eivät anna hyvällä, niin sitten pahalla, ei niistä ole vastusta Suomen armeijalle!
Karjala tulee palauttaa tyhjänä, emme totisesti tarvitse viidettä kolonnaa maahamme. Näkeehän sen Virosta, venäläiset ovat epäisänmaallisia pettureita, juonittelevat Moskovan kanssa Viron itsenäisyyttä vastaan. Heidät kannattaisi karkoittaa takaisin Venäjälle!
Karjala tulee palauttaa tyhjänä, emme totisesti tarvitse viidettä kolonnaa maahamme. Näkeehän sen Virosta, venäläiset ovat epäisänmaallisia pettureita, juonittelevat Moskovan kanssa Viron itsenäisyyttä vastaan. Heidät kannattaisi karkoittaa takaisin Venäjälle!
Vastaukset 10
Vanhimmat
Oletpas sinä hilpeällä päällä tänä aamuna, alkoi ihan väkisinkin naurattamaan. Nykyään Suomen armeija ei pelottaisi edes Suomenlinnan lokkeja: määrärahat on vedetty niin minimiin, että Ilmavoimienkin lentäjät ovat nyt lentotuntien puutteessa vain puskajusseja verrattuna sotavuosien ässiin jotka olivat kevyesti maailman parhaat hävittäjälentäjät. No ne puskajussit sitten? Älä edes kysy: Ruotsin kälyiset puolustusvoimat jyräisivät ne kevyesti, jättäen vain märän läntin!
Näilläkö eväillä sinä lähtisit hankkimaan luovutettua Karjalaa ja sen 350 000 venäläistä asukasta 'takaisin' Suomeen?
Pelle. :D
Ja toisaalta, tälläkö paskaporukalla ilman koulutusta, motivaatiota, aseita, tarvikkeita ja polttoainetta muka pysäytettäisiin Idän laumat jos päättäisivät vähän muutella myös Suomen Tasavallan historiaa?
BROUHAHAHHAH, sallikaa minun nauraa siinä tapauksessa, Natoon liittyminen on yks lysti jos homma menee kahdenväliseksi (toivottavasti ei): tulee kalliiksi, mutta kukaan ei auta, vielä vähemmän kuin viimeksi. Mark my word.
Miksi pilkkaat Suomen puolustusvoimaia?
Taitaa ola Suomen ja suomalaisuuden pilkkaaminen oikein muotia täällä.
Kuvaavaa on että kutsuinnoissa 10-15% ikäluokasta suostuu menemään simputettavaksi (kidutettavaksi), muut luistavat mitä erilaisimmin syin. Moraaliltaan surkeasta Venäjän armeijasta ei ole vastusta Suomelle! Suomella huippukoulutettu, uusimmalla tekniikalla varustettu hyvin motivoitunut armeija!
onko siitä ollut puhetta?
Miksi et pysy asiassa?
Voit tietenkin hakea pulloon Äänisen vettä
Ei se ole minun kirjoittamani. Miksi puhut Äänisestä? Ei se ole Suomeen kuulunut. Miksi on joillekin niin vastemielistä, jos Suomelle palautettaisiin ryöstetyt alueet?
Hyökkää yksin Vaalimaalta itään ja valtaa. Ota saatana sankarikuolema ja anna muiden elää! Sinä tulisit sitten kuin homomanerhemmi hevosella aan katselamaan raatokasoja?
Kasva aikuiseksi.
"Kuten kaikki tietävät on Venäjä taantunut kehitysmaaksi ja sellaiseksi se jää."
Minä en tiedä mitään tällaisesta kehityksestä, enkä tiedä ketään muutakaan, joka tällaisesta olisi kuullut. En ole nähnyt juttuja lehdissä, enkä televisiossa.
Lähdehän katsomaan "kehitysmaa" Venäjää. Käy katsomassa, miten ihmiset elävät "kehitysmaan" tasolla. Olet sodan lietsoja, jolla ei ole mitään käsitystä ympäröivästä maailmasta.