http://farm1.static.flickr.com/47/162318150_f516d6951c.jpg
Muuten olisi hieno kuva mutta nuo rumat betonitalot pilaavat sen!
Muuten olisi hieno kuva mutta nuo rumat betonitalot pilaavat sen!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ilman niitä rumia betonitaloja.
http://www.cvfa.ca/InformationsF/cvfa/travers/15_11_03/space needle.jpg
-vaan ei ole Tampereelta ;-)
Kukas se meni pilaamaan Tampereen maisemat noilla harmaanruskeilla betonibunkkereilla?! :)
Mutta Tampere ei! :)
http://www.great-towers.com/eng/index.html
Betonibunkkerilla tai ilman. Eli aloitetaan nyt semmoisesta huomiosta, että en minä oikein usko tuon kuvan valinneen estetiikan tajuun, vaikka se betonipunkkeri siinä kuvassa törröttääkin.
Kun kaupunkia rakennetaan pala palalta vuosittain niin tuloksena on tietysti sillisalaatti. Virosta löytyy vielä karmeampia esimerkkejä.
Suosittelen yliherkille korpeen muuttamista.
Kyllä suomen kolmanneksi suurimman kaupungin pitää näyttää kaupungilta ja kaupunkiin minun mielestäni kuuluu betonitalot, eikä ne ole rumia. Tuhonkin maisemaan kun laitettaisiin puutalojen tilalle n. 150 metriä korkeat pilvenpiirtäjät niin olis paljon hienompi kuva, siinä jäisi betonitalot piiloon.