Sanooko nimi "Kalevi Aho" sinulle mitään??
/Kalle, joka ei saata ymmärtää miten maamme voisi olla syyllinen Neuvostoliiton tekemiin laittomuuksiin - ja stalinistinilkitkään eivät sitä hänelle kerro
Toverille "minunnikkini"
8
626
Vastaukset 8
- KOMMARI SUHOI
MINUNNIKKINI ON TÄYSI KAPITALISTI, EI HIVENEN HÄIVÄÄKÄÄN KOMMUNISMISTA!
ÄLÄ SYÖTÄ KERTOMUKSISSASI VÄÄRÄÄ TIETOA, TÄYSI PORVARI, VIROSSA PYÖRII LOMA JA HIRSIRAKENTAMISBUUMI JA KESÄMÖKKEJÄ VIROLAISILLE TEKEVÄT OTSAHIESSÄ, TÄMÄ ON BISNESTÄ JA KAPITALISMIA!
KOMMARI SUHOI- paskavaris
minkä laatuista kummunistista uskoa oikea aito ehta ja orginaali komu tunnustaa?
- Kalle tarkoittaa?
http://galleria.suomi24.fi/Kalevi.tampereelta
En tiedä, voin erehtyäkin, mutta kovin samantapaisilta vaikuttavat.Kalle tarkoittaa Espoolaista Kalevi Ahoa.
Tunnetko hänet, toveri "minunnikkini"??
/Kalle, joka ei saata ymmärtää miten maamme voisi olla syyllinen Neuvostoliiton tekemiin laittomuuksiin - ja stalinistinilkitkään eivät sitä hänelle kerro- Honoman
antipunikki kirjoitti:
Kalle tarkoittaa Espoolaista Kalevi Ahoa.
Tunnetko hänet, toveri "minunnikkini"??
/Kalle, joka ei saata ymmärtää miten maamme voisi olla syyllinen Neuvostoliiton tekemiin laittomuuksiin - ja stalinistinilkitkään eivät sitä hänelle kerroMoro kalevi!
- Wäinä
Kun nikki tuli opiskelija-aikoinaan meille töihin Rautpohjan valimoon,menossa oli kuilun piikkaus. Laitoin hontelolle pojalle 30 kilon ilmavasaran käteen ja sanoin,että lyö vaan reippaasti,kyllä se vehje kestää.
Hänestä näki heti,että asennetta on. Ja eikös vaan, se näkyy vieläkin.
Kalle, sanooko nimi Kira sinulle mitään?Onko Kira oikea nimi vai lempinimi?
Kallella ei syty ensimmäinenkään lamppu siitä nimestä.
Mutta mitähän toverilla "minunnikkini" tulee mieleen nimestä Kalevi Aho - ja Kalle ei nyt puhu säveltäjämestarista vaan rakennusalan yrittäjästä.
/Kalle, joka ei saata ymmärtää miten maamme voisi olla syyllinen Neuvostoliiton tekemiin laittomuuksiin - ja stalinistinilkitkään eivät sitä hänelle kerro
- minunnikkini
Kyllä se nimi sanoo paljonkin, tosin serkkuni kanssa meillä on samat etunimet, tosin toisessa järjestyksessä, joskin minusta jo kansalaiskoulussa jostain syystä käytettiin toista etunimeäni.
Serkkupoika tosin on monessa suhteessa minun vastakohta, mutta muutoin meillä on hyvät välit. Virallinen etunimeni tosin alkaa E-kirjaimella. Vaimommekin ovat vähän samalta ilmansuunnalta.
Kovastipa sinua sukuni kiinnostaa. No, mikäpä siinä, oikea isäni tosin oli keskisuuren tehtaan omistaja, jonka ehti myydä veljelleen vähän ennen tapaturmaista kuolemaansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t921078Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää228850Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️73826- 52710
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien69670Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞34602- 47549
- 40548
Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh29547Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä30535