Näin voittaa jos ...

Alkuvihellyksestä heti maalivahti pois ja kuudes pelaaja tilalle! Alkakaa heti tekemään niitä maaleja eikä viimeisellä minuutilla.
1217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

mielestäni kannattaa muodostaa sellainen roomalainen muodostelma, jonka sisällä yksi kuljettaa kiekkoa (asterix)!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kake11 kirjoitti:

Alkuvihellyksestä heti maalivahti pois ja kuudes pelaaja tilalle! Alkakaa heti tekemään niitä maaleja eikä viimeisellä minuutilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu