Toivottavasti hopeaa

Toivottavasti suomi jää hopealle tänään.
menee muuten taas överiksi kiekkohumu.
Suomen kansa ei ole vielä kypsä toiselle
voitolle
4234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

häviää tänään - toki toivon niukkaa ja kunniakasta tappiota.
Silloin säästymme loputtomalta, jopa vuosia kestävältä hehkutukselta, kiihkoiluilta ja vouhottamiselta!
Kanadalle, maalle, jossa jääkiekko syntyi ja jonka kanssallispeli ice hockey on, ei ole häpeällistä hävitä.

Äänestä

rgHH.. Huuko.

Äänestä

Suomalaisilla on niin paska itsetunto, että joutuu vouhkoamaan jostakin marginaalijääkääkän mömmömkisoista. "Öhöhöhö näytettiin niille!", vaikka muualla tuskin kisoista välitetään.

Äänestä

oot aika isänmaallinen tyyppi! tommosta ei saa ees ajatella!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mister 39 kirjoitti:

Toivottavasti suomi jää hopealle tänään.
menee muuten taas överiksi kiekkohumu.
Suomen kansa ei ole vielä kypsä toiselle
voitolle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu