Ei voi mennä töistä suoraan himaan, ku....

taloyhtiöllä on tänä iltana pihatalkoot, eikä kehtaa suoraan vaan lampsia sisälle kun ne muut siellä ahkeroi ja kyylää.

Viime keväänä kun en muistanut, niin kävelin siihen ansaan...
3207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei tarviis sitten kartella kotiinmenoa kun osallistuisit ihan reilusti siihen..ei se nyt jos haravan varteen kerran vuodessa tai kahdesti tarttuu koko maailmaa kaada...ei muuta kuin verkkarit niskaan ja sinne mukaan!

Äänestä
  • onko täällä Vittuilun SM-kisat?

    Äänestä

  • pelaat korttisi aka valitset reittisi niin sijoitat itsesi loppumetreillä olutkorien läheisyyteen :-)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaana K. kirjoitti:

taloyhtiöllä on tänä iltana pihatalkoot, eikä kehtaa suoraan vaan lampsia sisälle kun ne muut siellä ahkeroi ja kyylää.

Viime keväänä kun en muistanut, niin kävelin siihen ansaan...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu