Puheenjohtaja vaihdettava

Heinäluomasta pitää päästä eroon ja nopeasti. Äijä on sössinyt nyt ihan tarpeeksi. Tilalle voisi valita jonkun naisen. Esimerkiksi Maarit Feldt-Ranta voisi olla hyvä ja puoluetta uudistava, raikas vaihtoehto puheenjohtajaksi.
12525
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

minun mielestä sopiva uusi puheenjohtaja sossuille.

Äänestä

vastustamatta ,eiköhän olisi aika saada henkilö, jolla olisi "raameja" heinäluomalla niitä ei ole ja jos ajatellaan mahdollista presidenttiyttä niin homo juttuja ei saisi löytyä.

Äänestä

Kumma, kun et`esittänyt Arja Alhoa! Onneksi porvareilla ei ole vielä, niin suurta valtaa, että toiselle puolueelle saisivat valita puheenjohtajan.

Äänestä
  • Mikä hiivatti tovereita vaivaa? Heti kun jotain ehdottaa niin ryhdytään haukkumaan porvariksi.

    Ketä sitten saisi ehdottaa? Voisitko antaa esimerkkejä?

    Äänestä

  • Kallion Mikko kirjoitti:

    Mikä hiivatti tovereita vaivaa? Heti kun jotain ehdottaa niin ryhdytään haukkumaan porvariksi.

    Ketä sitten saisi ehdottaa? Voisitko antaa esimerkkejä?

    Liisa (perkele) Jaakonsääri

    Matti (kähmijä) Ahteri

    Usko Kalmanen

    Heinäpään Ukki (mopomies)


    Korhonen Jorma (taivaanrannan ruikkari)


    Eiköhän se noista löydy.

    Äänestä

Miten Maarit Feldt-Ranta poikkeaa edukseen Heinäluomasta? Ehdotukset pitää osata perustella vai onko hän kaveitasi?

Äänestä
  • Maarit on sanavalmis ja aatteellinen nainen jolla on homma ns. hanskassa. En tunne häntä henkilökohtaisesti, mutta uskon Maaritilla olevan enemmän ns. "munaa" hoitaa vaikeitakin asioita. Ainakin hän olisi parempi kuin Heinäluoma!

    Äänestä

  • Kallion Mikko kirjoitti:

    Maarit on sanavalmis ja aatteellinen nainen jolla on homma ns. hanskassa. En tunne häntä henkilökohtaisesti, mutta uskon Maaritilla olevan enemmän ns. "munaa" hoitaa vaikeitakin asioita. Ainakin hän olisi parempi kuin Heinäluoma!

    pitää olla nainen.

    Äänestä

Feldt-Ranta oli suurimpia sössijöitä Heinäluoman ohella.

Äänestä

Odotellaanpa, milloin demarit ihan itse keksivät, missä heillä homma mättää.

Äänestä
  • Puhuu aivan outoja asioita ohi todellisuuden.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kallion Mikko kirjoitti:

Heinäluomasta pitää päästä eroon ja nopeasti. Äijä on sössinyt nyt ihan tarpeeksi. Tilalle voisi valita jonkun naisen. Esimerkiksi Maarit Feldt-Ranta voisi olla hyvä ja puoluetta uudistava, raikas vaihtoehto puheenjohtajaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu