Poliisin priorisointi

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200705186123216_uu.shtml

Poliisilla on niin kiire Susan Kurosen kunnianloukkausten tutkimisessa ja DC :n käyttäjien metsästämisessä ettei sillä ollut aikaa ehkäistä kyseistä onnettomuutta.
3199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hipitkin huutavat POLIISIVALTIO!!! jos hommataan lisää poliiseja :(

Äänestä

millään ennätä tai viitsi puuttua, saati ryöstöihin ja raiskauksiin. Kun on silmämunat liimattuna kiinni siinä, kuka on sanonut poliittisesti väärän ajatuksen, paheksunut julkkiksen meininkiä tai ladannut joskus musiikkikappaleen netistä.

Se on sitä priorisointia.

Äänestä

ihmettelin, näköjään poliisin priorisointilista on varsin kummallinen. Toisen terveys on näköjään listalla aika alhaalla, tätäkö me tosiaan haluamme? Onko rattijuopon etu yksittäisen ihmisen kunniaakin tärkeämpi?

Tein muinoin rikosilmoituksen kolhitusta autostani netin kautta. Printattuani huomasin muutaman oleellisen tiedon puuttuvan ja jäin odottamaan puhelinsoittoa asioiden lisäämiseksi. No, eipä tullut, johtopäätöksenä oli, ettei kukaan tainnut edes vilkaista paperia ennen mappitusta Ö-kansioon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asdklsaköd kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200705186123216_uu.shtml

Poliisilla on niin kiire Susan Kurosen kunnianloukkausten tutkimisessa ja DC :n käyttäjien metsästämisessä ettei sillä ollut aikaa ehkäistä kyseistä onnettomuutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu