Taannoin kaupassa kierrellessäni ostoskoriini tarttui alennusmyynnistä "Tuuliajolla 2006" -DVD.
Olin pudota jakkaralta, kun aloin katsella kyseistä DVD:tä. Levyllä on nimittäin extrana dokumentti kyseisestä kiertueesta, ja Kuopiota käsittelevässä osuudessa lavalle nousee Juice Leskinen! Lisäksi levyllä on extrana myös Juicen haastattelu. Omituista kyllä, Juicea ei kuitenkaan ole mainittu sanallakaan levyn kansiteksteissä. Oli siis aikamoinen yllätys!
Valitettavasti keikkataltiointi jää kovin lyhyeksi. Levyllä nimittäin nähdään vain pari ekaa säkeistöä Rock'n'roll'n'blues'n'jazzista. Jos levyn tekijöillä on koko keikka filmattuna, olisi hienoa, jos se joskus julkaistaisiin Juicen kunniaksi.
Kyseinen Kuopion keikka on kuvattu 20.8.2006. Käsittääkseni kyseessä on Juicen viimeiseksi jäänyt keikka. Onko kellään tietoa, esiintyikö Juice jossain vielä tuon päivämäärän jälkeen?
Taltiointi Juicen viimeiseltä keikalta?
3
553
Vastaukset
- fruittt
Juice heitti vielä pari ravinteli keikkaa syyskuussa.
- Kylähullu (the last one)
Kyllä minuakin harmitti kun ei viitsitty Juicen, lähes viimeisestä keikasta edes yhtä kappaletta kokonaan ottaa mukaan. No, korvatkoon tuo haastattelu asian.
- Kylähullu (the last one)
Kylähullu (the last one) kirjoitti:
Kyllä minuakin harmitti kun ei viitsitty Juicen, lähes viimeisestä keikasta edes yhtä kappaletta kokonaan ottaa mukaan. No, korvatkoon tuo haastattelu asian.
Olisiko kellään muistissa vuoden 2004 Kallio on rock-tapahtuman Juicen keikkalistaa? Nuoren ikäni vuoksi en kerinnyt käymään kuin kahdella Juicen keikalla ja huonon muistini vuoksi olen jo unohtanut mitä Juice ja Kankku soittivat tuolloin. Ainakin biisit Kannu vaakunaa, Maailmassa monta on ihmeellistä asiaa ja Maamme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 873825
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)813340Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.713247On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle702800Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli512404Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,502101- 671943
- 421921
Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181739- 601718