Järvenpään hyvät ja huonot puolet

......

Hei!

Mitkä ovat mielestäsi hyvät ja huonot puolet?

Mietin muuttoa ja haluaisin myös tietää, millaista siellä on lapsien kans asua? Ja voitko suositella jotain asuinaluetta=

13

2018

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heipä

      Muuten kiva paikka, mutta kaikenlaiset 2:n luokan kansalaiset saastuttavat ilman ajatuksillaan.

      • Kev74

        Helppo yhtyä edelliseen. Todella juntti mesta. Kävelykatu täynnä spuguja ja muita proleja. Onneksi on vain työpaikka Järvenpäässä, eikä tarvi asua siellä.


      • MCJouCo
        Kev74 kirjoitti:

        Helppo yhtyä edelliseen. Todella juntti mesta. Kävelykatu täynnä spuguja ja muita proleja. Onneksi on vain työpaikka Järvenpäässä, eikä tarvi asua siellä.

        Et taitaisi täällä getossa uskaltaa nukkua, siksi on hyvä käyttää jotain muuta mestaa lähtöterminaalina höyhensaarille. Täällä ei oo muuta lakia kun kadun laki, näin on, jou! Tää on Suomen bronx, jou!


      • Anonyymi
        Kev74 kirjoitti:

        Helppo yhtyä edelliseen. Todella juntti mesta. Kävelykatu täynnä spuguja ja muita proleja. Onneksi on vain työpaikka Järvenpäässä, eikä tarvi asua siellä.

        kommentti vuodelta 2007..silloin oli mutta 2025 ei ole yhtäkään,ei kävelykadulla ole ketään muitakaan,ihan autio


    • Anonyymi

      Järvenpään vanhat johtajat ovat täysin avoimesti saatanisteja, vasemmistoa. Prostituutio ja huumemyönteisyys on kirjattu kaupunginhallituksen toteutusohjelmiin Amerikan saatanistikommunistien, kuten presidentti Bill Clintonin ohjauksessa.

      Tunnen paikallisia sosialisteja, he ovat pelkkiä rikollisia mutta olevinaan pomotasoa. Järvenpää on koko ajan paheneva maanpäällinen helvetti, päättäjät pervertikkoja tottelevia vaarallisia aikuisia ihmisiä.

      Yrittäkää löytää jokin toinen asuinpaikka. Läheinen Keravakin on pelkkää saastaa!

      • Anonyymi

        Prostituutio on paikkakunnan tavaramerkki miten tyttö paritti itseään ollessaan hukassa niinsanotusti suuressa hotellissa oudon rahanipun kanssa..


    • Anonyymi

      Hyvät kulkuyhteydet, puistot, kaupat

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Huonot puolet : kaksinaamaisia valhetelijoita jotka tekee ongelmia muille. Raukkamaisia pelkuria!

      Hyviä puoli ei tietenkään ole.

      • Anonyymi

        Rock rock, disso rock;)


      • Anonyymi

        Totta tämä kaksinaamaisuus, sekin hyvävelijärjestössä, jossa mm tämä "megaterassinpitäjä" huseeraa täysin omilla säännöillään.
        On jo vuosia nähty, että tälle antaa siimaa terassien laajennuksiin, ne paisuu aina suuremmiksi, mitä luvat sallivat.
        Toisten ravintoloiden terassit ovat millilleen määriteltyjä, mutta tätä ei koske mitkään säännöt.

        Nytkin oli kysely K-U,ssa ja siellä julkaistiin vain ylistävät kommentit, eli k-u antaa tälle vielä ilmaista mainosaikaa tuohon toisten ravintoloiden dissaamiseen.
        Terassi on ruma ja katkaisee osittain koko kävelykadun, nyt ravintoloitsija naureskelee valittajille viimeisimmässä jutussa.
        Ei ole sentään siltsua tälläkertaa kutsunut, sekun ei ole hänelle kuulema mitään tehnyt..


    • Anonyymi

      Oikea ratkaisu 👌👍

      "Järvenpäästä voi tulla Suomen ensimmäinen kaupunki, jossa sähköpotkulautojen vuokraus on kielletty"

    • Anonyymi

      JÄRVENPÄÄLLÄ MENEE HYVIN

      https://www.epressi.com/tiedotteet/kaupungit-ja-kunnat/jarvenpaan-keskustan-useat-tyhjat-liiketilat-saivat-uudet-palvelut-elinvoima-vahvistui-vuoden-aikana.html

      Tuoreen Suomalaisten kaupunkikeskustojen elinvoima keväällä 2025 -raportin mukaan Järvenpään keskustan elinvoima on vahvistunut vuoden aikana. Elävät Kaupunkikeskustat ry:n ja Voittajakaupungit Oy:n selvityksessä Järvenpää kuuluu niihin keskikokoisiin kaupunkeihin, joiden keskustan kehitys on ollut myönteinen vuosien 2024 ja 2025 välillä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      121
      6962
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3807
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      186
      2627
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      287
      2510
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      196
      2121
    6. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      11
      2017
    7. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      300
      1830
    8. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      136
      1430
    9. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      72
      1346
    10. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      27
      1315
    Aihe