Järvenpään hyvät ja huonot puolet

......

Hei!

Mitkä ovat mielestäsi hyvät ja huonot puolet?

Mietin muuttoa ja haluaisin myös tietää, millaista siellä on lapsien kans asua? Ja voitko suositella jotain asuinaluetta=

12

1918

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heipä

      Muuten kiva paikka, mutta kaikenlaiset 2:n luokan kansalaiset saastuttavat ilman ajatuksillaan.

      • Kev74

        Helppo yhtyä edelliseen. Todella juntti mesta. Kävelykatu täynnä spuguja ja muita proleja. Onneksi on vain työpaikka Järvenpäässä, eikä tarvi asua siellä.


      • MCJouCo
        Kev74 kirjoitti:

        Helppo yhtyä edelliseen. Todella juntti mesta. Kävelykatu täynnä spuguja ja muita proleja. Onneksi on vain työpaikka Järvenpäässä, eikä tarvi asua siellä.

        Et taitaisi täällä getossa uskaltaa nukkua, siksi on hyvä käyttää jotain muuta mestaa lähtöterminaalina höyhensaarille. Täällä ei oo muuta lakia kun kadun laki, näin on, jou! Tää on Suomen bronx, jou!


      • Anonyymi
        Kev74 kirjoitti:

        Helppo yhtyä edelliseen. Todella juntti mesta. Kävelykatu täynnä spuguja ja muita proleja. Onneksi on vain työpaikka Järvenpäässä, eikä tarvi asua siellä.

        kommentti vuodelta 2007..silloin oli mutta 2025 ei ole yhtäkään,ei kävelykadulla ole ketään muitakaan,ihan autio


    • Anonyymi

      Järvenpään vanhat johtajat ovat täysin avoimesti saatanisteja, vasemmistoa. Prostituutio ja huumemyönteisyys on kirjattu kaupunginhallituksen toteutusohjelmiin Amerikan saatanistikommunistien, kuten presidentti Bill Clintonin ohjauksessa.

      Tunnen paikallisia sosialisteja, he ovat pelkkiä rikollisia mutta olevinaan pomotasoa. Järvenpää on koko ajan paheneva maanpäällinen helvetti, päättäjät pervertikkoja tottelevia vaarallisia aikuisia ihmisiä.

      Yrittäkää löytää jokin toinen asuinpaikka. Läheinen Keravakin on pelkkää saastaa!

      • Anonyymi

        Prostituutio on paikkakunnan tavaramerkki miten tyttö paritti itseään ollessaan hukassa niinsanotusti suuressa hotellissa oudon rahanipun kanssa..


    • Anonyymi

      Hyvät kulkuyhteydet, puistot, kaupat

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Huonot puolet : kaksinaamaisia valhetelijoita jotka tekee ongelmia muille. Raukkamaisia pelkuria!

      Hyviä puoli ei tietenkään ole.

      • Anonyymi

        Rock rock, disso rock;)


    • Anonyymi

      Oikea ratkaisu 👌👍

      "Järvenpäästä voi tulla Suomen ensimmäinen kaupunki, jossa sähköpotkulautojen vuokraus on kielletty"

    • Anonyymi

      JÄRVENPÄÄLLÄ MENEE HYVIN

      https://www.epressi.com/tiedotteet/kaupungit-ja-kunnat/jarvenpaan-keskustan-useat-tyhjat-liiketilat-saivat-uudet-palvelut-elinvoima-vahvistui-vuoden-aikana.html

      Tuoreen Suomalaisten kaupunkikeskustojen elinvoima keväällä 2025 -raportin mukaan Järvenpään keskustan elinvoima on vahvistunut vuoden aikana. Elävät Kaupunkikeskustat ry:n ja Voittajakaupungit Oy:n selvityksessä Järvenpää kuuluu niihin keskikokoisiin kaupunkeihin, joiden keskustan kehitys on ollut myönteinen vuosien 2024 ja 2025 välillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      39
      5248
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      85
      3752
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      48
      3145
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      62
      3045
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      11
      3025
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      56
      2383
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      41
      1878
    8. Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?

      Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai
      Sinkut
      145
      1848
    9. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      1825
    10. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1751
    Aihe