Julmimmat naishahmot?

80-90-2000-luku

Nainen susi toiselle naiselle-teema.

Minun oma TopTen:

1.Demi Moore/ Disclosure. Upea vartalo, kaunis Demi ihanassa roolissa, jumalatar alusvaatteissa, seksikkäimmät kasvot valkokankaalla.Katso myös Striptease, jos haluat nähdä Demin. Miestä vietiin ja bisnespalaverit olivat tylsiä ja teennäisiä mutta entisen Miss Teen Tropic-Demin krokotiilikyyneleet ja tekaistut uhrikohtaukset hyvin valloittavia ja tätähän tapahtuu oikeastikin, että nainen haukkaa vain haukatakseen perheellisen miehen osakkeet.

2. Cameron Diaz/Marista Sekaisin. Cameronin kasvot, silmät, hymy, vaalea tukka ja piitkät sääret farkuissa on knock-out. Leffassa ihanat symppis-koomikkomiehet. Saamme nähdä Prom-kuningattaren, Maryn, joka on kuin prinsessa Ruusunen.Cameron on kuin mieto päihde.

3. Andie McDowell/Four Weddings and A Funeral
Klassinen englantilainen Upper Class-lady sekä vie että vikisee.Andien silmät kaatosateessa..Uuhh.Nappasi "pölvästi-Hughin" (jota on nähty paljon) itsekseen.Todellisen tuntuisia aikuisten oikeesti-episodeja joissa älyköt toheloivat.

4. Monica Bellucci/En muista nimeä..Damn..Kertoo italialaisen pikkukaupungin kadehditusta sotaleskestä.Monica sipsuttelee suu supussa katuja pitkin, ja tapaa rakastelijoita.Lopulta vaimot suuttuvat hänelle, mutta tarina päättyy sopuun ja kaikki hyvin.Italiattaren naama on kuin unelma, samoin muodokas vartalo ja tyylikkäät asut.

5. Julia Roberts/ Erin Brockowich, RunawayBride ja Pretty Woman
Suloinen hymy, tuliset silmät ja seksikkäät sääret tekevät Juliasta hyvin erottuvan liikennemerkin.Hän valloittaa aitoudellaan mutta riitelee myös rajusti.

6. Angie/ Geena Davis. Geena saa lapsen, ja asiat eivät ole kunnossa, hän jopa karkaa.Geena on jotenkin modernin oloinen ja hassun hauska komedienne.

7. Basic Instinct/Sharon Stone. Leijonatar ristii ja separoi satiinisäärensä.Tyylikäs valkoisissa;)Toivon, toivon, ettei Sharon ikinä katoa valkoiselta kankaalta.

8. Vivien Ledoyen/ The Beach. Dokumenttileffan tähtisilmä jonka kanssa myötäkärsittiin valkohaikohtaukset, global village-elämää ilman oikeaa ravintoa ja miehet tulivat Vivienistä ja rantojen johtajattaresta hulluiksi.Jääköön todellakin ysäriluvulle, tämä elokuva.

9. Juliette Binoche/Englantilainen Potilas, Pieni Suklaapuoti. Piparminttukasvo jolla todella kaunis, sensuelli hymy.Elokuvassa yksi hän on osaava hoitsu ja tokassa hän myy konvehteja ahdasmielisille, joille maistuisi pelkkä vihreä tee, pienessä kylässä (olikohan se Provencessa?en muista).

10. Gwyneth Paltrow/Lahjakas Mr.Ripley. Raastavan rankassa murhatragediassa esiintyy myös vaalea ja viileä nykkiläinen hienostoleidi Gwyneth.Näet hänet casual-henkisenä Ralph Laurenin neuleissa tekemässä gradua Macciin. Rento ja siro, nätti aito hippityttö tässä elokuvassa, Gwyneth valloittaa linjoillaan ja posliininkuulaalla ihollaan.

9

1589

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Max T W

      Missään noista ei mielestäni ole nainen on susi naiselle-teemaa.

      • KIPA

        KYLLÄ BAIJU ON JULMA


    • ...noir

      listausta siitä kuka naisnäyttelijätär on kaunis. onko julmaa tässä se, että he ovat tavoittamattomissa?
      niin ja se nelonen on Malena

    • Retku

      Kathy Bates elokuvassa piina.

      • Retku

        asti kysymystä. Mutta Kathy on pahin!


    • Max T W

      etsitään elokuvien femme fataleja, niin pahimmat/parhaimmat löytyvät kaukaisilta ajoilta, mutta kyllä 80-90-luvultakin pari löytyy...

      näistä leffoista -

      http://www.imdb.com/title/tt0082089/

      http://www.imdb.com/title/tt0110308/

    • MarkiisiDeFuckingÅmÅl

      1.Sheila Keith (Frightmare, House of Whipcord)

    • selvennystä...

      Miten tämä liittyy elokuvaklassikoihin...???

    • Uppopaistettu tiikerin kives

      Ehdottomasti julmin on Japanilaisen Audition:in (Ohjaus: Takashi Miike) naispäähenkilö Asami Yamazaki (Eihi Shiina). On muuten pirun oksettava leffa. Todetkaa itse: (HUOM! Ei sisällä pahimpia kohtauksia)

      http://www.youtube.com/watch?v=l7CQvmNF8l0

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      69
      3034
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      43
      2963
    3. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      50
      2302
    4. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      340
      1966
    5. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      140
      1739
    6. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1565
    7. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      7
      1368
    8. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      10
      1227
    9. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      42
      1146
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      1106
    Aihe