Julmimmat naishahmot?

80-90-2000-luku

Nainen susi toiselle naiselle-teema.

Minun oma TopTen:

1.Demi Moore/ Disclosure. Upea vartalo, kaunis Demi ihanassa roolissa, jumalatar alusvaatteissa, seksikkäimmät kasvot valkokankaalla.Katso myös Striptease, jos haluat nähdä Demin. Miestä vietiin ja bisnespalaverit olivat tylsiä ja teennäisiä mutta entisen Miss Teen Tropic-Demin krokotiilikyyneleet ja tekaistut uhrikohtaukset hyvin valloittavia ja tätähän tapahtuu oikeastikin, että nainen haukkaa vain haukatakseen perheellisen miehen osakkeet.

2. Cameron Diaz/Marista Sekaisin. Cameronin kasvot, silmät, hymy, vaalea tukka ja piitkät sääret farkuissa on knock-out. Leffassa ihanat symppis-koomikkomiehet. Saamme nähdä Prom-kuningattaren, Maryn, joka on kuin prinsessa Ruusunen.Cameron on kuin mieto päihde.

3. Andie McDowell/Four Weddings and A Funeral
Klassinen englantilainen Upper Class-lady sekä vie että vikisee.Andien silmät kaatosateessa..Uuhh.Nappasi "pölvästi-Hughin" (jota on nähty paljon) itsekseen.Todellisen tuntuisia aikuisten oikeesti-episodeja joissa älyköt toheloivat.

4. Monica Bellucci/En muista nimeä..Damn..Kertoo italialaisen pikkukaupungin kadehditusta sotaleskestä.Monica sipsuttelee suu supussa katuja pitkin, ja tapaa rakastelijoita.Lopulta vaimot suuttuvat hänelle, mutta tarina päättyy sopuun ja kaikki hyvin.Italiattaren naama on kuin unelma, samoin muodokas vartalo ja tyylikkäät asut.

5. Julia Roberts/ Erin Brockowich, RunawayBride ja Pretty Woman
Suloinen hymy, tuliset silmät ja seksikkäät sääret tekevät Juliasta hyvin erottuvan liikennemerkin.Hän valloittaa aitoudellaan mutta riitelee myös rajusti.

6. Angie/ Geena Davis. Geena saa lapsen, ja asiat eivät ole kunnossa, hän jopa karkaa.Geena on jotenkin modernin oloinen ja hassun hauska komedienne.

7. Basic Instinct/Sharon Stone. Leijonatar ristii ja separoi satiinisäärensä.Tyylikäs valkoisissa;)Toivon, toivon, ettei Sharon ikinä katoa valkoiselta kankaalta.

8. Vivien Ledoyen/ The Beach. Dokumenttileffan tähtisilmä jonka kanssa myötäkärsittiin valkohaikohtaukset, global village-elämää ilman oikeaa ravintoa ja miehet tulivat Vivienistä ja rantojen johtajattaresta hulluiksi.Jääköön todellakin ysäriluvulle, tämä elokuva.

9. Juliette Binoche/Englantilainen Potilas, Pieni Suklaapuoti. Piparminttukasvo jolla todella kaunis, sensuelli hymy.Elokuvassa yksi hän on osaava hoitsu ja tokassa hän myy konvehteja ahdasmielisille, joille maistuisi pelkkä vihreä tee, pienessä kylässä (olikohan se Provencessa?en muista).

10. Gwyneth Paltrow/Lahjakas Mr.Ripley. Raastavan rankassa murhatragediassa esiintyy myös vaalea ja viileä nykkiläinen hienostoleidi Gwyneth.Näet hänet casual-henkisenä Ralph Laurenin neuleissa tekemässä gradua Macciin. Rento ja siro, nätti aito hippityttö tässä elokuvassa, Gwyneth valloittaa linjoillaan ja posliininkuulaalla ihollaan.

9

1612

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Max T W

      Missään noista ei mielestäni ole nainen on susi naiselle-teemaa.

      • KIPA

        KYLLÄ BAIJU ON JULMA


    • ...noir

      listausta siitä kuka naisnäyttelijätär on kaunis. onko julmaa tässä se, että he ovat tavoittamattomissa?
      niin ja se nelonen on Malena

    • Retku

      Kathy Bates elokuvassa piina.

      • Retku

        asti kysymystä. Mutta Kathy on pahin!


    • Max T W

      etsitään elokuvien femme fataleja, niin pahimmat/parhaimmat löytyvät kaukaisilta ajoilta, mutta kyllä 80-90-luvultakin pari löytyy...

      näistä leffoista -

      http://www.imdb.com/title/tt0082089/

      http://www.imdb.com/title/tt0110308/

    • MarkiisiDeFuckingÅmÅl

      1.Sheila Keith (Frightmare, House of Whipcord)

    • selvennystä...

      Miten tämä liittyy elokuvaklassikoihin...???

    • Uppopaistettu tiikerin kives

      Ehdottomasti julmin on Japanilaisen Audition:in (Ohjaus: Takashi Miike) naispäähenkilö Asami Yamazaki (Eihi Shiina). On muuten pirun oksettava leffa. Todetkaa itse: (HUOM! Ei sisällä pahimpia kohtauksia)

      http://www.youtube.com/watch?v=l7CQvmNF8l0

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      275
      45872
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      51
      11460
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      233
      11038
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      39
      9840
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      90
      8678
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      287
      6738
    7. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      2
      3549
    8. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      3
      3440
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      25
      3163
    10. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      4
      3023
    Aihe