Valtava määrä palestiinalaissiviilejä joutuu jälleen kärsimään Israelin sotapolitiikasta.
http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/id60699.html
http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/id60699.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eivät ole ansainneet muuta. Koska rakettien tulo ei ole pysähtynyt, parempi, jos Gazasta tehdään oikein iso vankila. Ei mitään muuta sallita kuin vettäö ja leipää. Kyllä ne kai sitten tokenevat.
Israel tekee ihan oikein toimissaan.
pelkkää provosointia kun ei sillä mitään käytännön merkitystä näytä olevan
Ota ensin selvää miksi rajat suljettiin, onkohan kyseessä jokin israelin juhlapäivä onko???????? Siellä ei varmaankaan kaivata pommin kantajia. Ja muuten eikö Hamas luvannut niitä itsemurha naisia lähettää. Nyt ne ei sinne ainakaan vielä pääse. Jos venäjä lupaisi lähettää suomeen naisia pommit hameenalla, kannattaisko sulkea raja kysyn vaan. Vai onko sulla hitusenkaan järkeä kun tälläsia alotuksia teet?
"onkohan kyseessä jokin israelin juhlapäivä onko????????"
kuten vuosittainen gay-paraati, vai?
http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3263625,00.html
Voïsit muotoilla alotuksen uusiksi valtava määrä palestiinalaisia joutuu kärsimääm........ Miksi , ei takuulla syy ole israelin.