MESOPOTAMIAN AARTEITA

Ryöstetty. Hyvä Bush. Jenkkisotilaat katselivat vierestä kun muumiota kannettiin museosta!! Samaten kateissa on vanhimman sivisaation mittaamattoman arvokkaita aarteita. Bush osasi hoitaa tämänkin seikan. Hyvin toimittu. Chicagon yliopiston professori kävi vartavasten valistamassa Bushin tiimiä suojeltavilta kohteilta, mutta turhaan.
9331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Vaikea kuvitella että tuollaisia mittaamattoman arvokkaita esineitä joku menee tahallaan rikkomaan. Luulenpa että varkaat ottivat museon ykköskohteeksi ja heillä on nyt hyvät oltavat. Niistä esineistä maksetaan maltaita.

Sinne olisi pitänyt pistää sotilaita vartioimaan. Aika paha moka täytyy myöntää. En kuitenkaan usko että kyseessä on joku salaliitto.

Äänestä

nyt on? Pitääkö USA:n puuttua vai ei? Oli ikävää että arvokkaita muistoja varastettiin muttei se ollut jenkkien syy. Miten olisit itse järjestänyt asian?

Äänestä
  • ennen sotaa tietysto hoitamalla asian niin, ettei sotaa tule

    mutta kun se paska aloitettiin, niin kyllä geneva conventions suoraan sanoo, kenen kuuluu miehittäjänä turvata asia.

    vaikka niitä saakin kivittää, kun ne yrittää sitä museota suojella.

    koska miehittäjällä on velvollisuuksia vaikka se on miehitettyjen lähtökohdasta totaalisen pahan edustaja.

    siitä vaan marinekset nöyrtymään miehittäjiksi.

    Äänestä

  • varta vasten kertomassa ihan kansaiväliseltä taholta, jo ennen sotaa, mitä muinaismuistoja pitää välttää pommittamasta ja muuten vaan tuhoamasta ja mitä pitää suojella. Se, että käsittivätkö jenkit mitä niille kerrottiin...Ja voihan muinaisesineillä tehdä bisnestäkin.

    Äänestä

...että cocacolacarrolscowboyjenkki edes tajuaa mitä kulttuuri tarkoittaa?

Äänestä
  • Carrols? Tarkoitat varmaan, että ymmärtääkö Kola-Bush mikä on muumio? Aivot ovat surkastuneet herneen kokoiseksi kolan käytön takia.

    Äänestä

Voisiko Liisa-83 olla, että katselet maailmaa vähän yksisilmäisesti?

Tuli mieleen siitä, että näyt ottaneen elämäntehtäväksesi USA:n mollaamisen tällä palstalla.

Me muutkin luemme sanomalehtiä, sinun ei tarvitse kopioida niitä juttuja tänne. Tämä on keskustelupalsta, mutta en huomaa sinun juuri keskustelleen.

Ota se Caps Lock pois päältä kun kirjoitat otsikon.

Äänestä

Pelkkää kaatopaikka tavaraa! Ei kai kukaan niitä
huoli.

Äänestä

No mitäs, kyllähän Potamiassa pitää mesota!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Liisa-83 kirjoitti:

Ryöstetty. Hyvä Bush. Jenkkisotilaat katselivat vierestä kun muumiota kannettiin museosta!! Samaten kateissa on vanhimman sivisaation mittaamattoman arvokkaita aarteita. Bush osasi hoitaa tämänkin seikan. Hyvin toimittu. Chicagon yliopiston professori kävi vartavasten valistamassa Bushin tiimiä suojeltavilta kohteilta, mutta turhaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu