Onko avioliitto vain seksilupa?

UlkokullattuFariseus

Onko avioliitto sinulle vain lupakirja seksin harrastamiseen? Kun pastori ja krakaa kiristelevä vanhimmisto on siunannut sinut avioliittoon olet odottanut vain sitä hetkeä että saat seurakunnan edessä luvan harrastaa seksiä. Kaikki on hyvin kun seurakunta on antanut sinulle sakramentissaan luvan harrastaa seksiä. Olet odottanut tätä hetkeä hampaar irvessä ja jalat ristissä. Olet turvautunut esiliinaseurusteluun ja toiset ovat vahtineet suhdettanne. Olette miettineet päänne puhki miten saisitte noudatettua käskyä "lupakirjaan" saakka. Olette käyttäneet epäseksikkäitä vaatteita,joku kolmas on vahtinut teidän yhteistä iltaanne,olette välttäneet tilannetta jossa olette vain kaksin, ja ties mitä vielä. Nyt viimein lupakirjan heltiessä alatte harrastaa kuumaa seksiä ja vuoden päästä eroatte. Sama juttu toistuu ties kuinka monta kertaa. MIllään muulla ei ole väliä kuin sillä että ei esiaviollista. vaikka eroasit ja menisit naimisiin seitsemän kertaa niin millään muulla ei ole väliä kunhan "lupakirja" on kunnossa ja nautit seurakunnan hyväksyntää ja kravattimiehet ylistävät sinua "tosiuskovaksi" mutta pidä mielessäsi että Herra katsoo Taivaasta ja näkee salatuimpaan saakka. Hänelle ei kelpaa avioliitoksi mikään kulissi. eikä Hänelle avioliitto ole seksinharrastamislupakirja

9

499

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ajokoe

      lupakirjaan?

      • Luulisin, että kyllä he ainakin pimeällä ajamista rupeavat harjoittelemaan jo ennakkoon. =)


      • ajelija.
        Työmies2 kirjoitti:

        Luulisin, että kyllä he ainakin pimeällä ajamista rupeavat harjoittelemaan jo ennakkoon. =)

        "Luulisin, että kyllä he ainakin pimeällä ajamista rupeavat harjoittelemaan jo ennakkoon. =)"

        Ajelitko sinä ruskealla reijällä ennakkoon?


    • RitariOlevainen

      24 vuoden avioliitto ja yhä sopuisa avioliitto?

      • hirvas

        37 vuoden sopuisa avioliitto lupineen...


      • Jumala on teiltä uskovilta kieltänyt moisen vehkeilyn useine avioliittoineen.


    • liitto myös Jumalan kanssa. Hän on se kolmas osapuoli:Eikä kolmisäinen lanka pian katkea. Saarn.4:12 Jeesuksen armon varassa jo 17 v. :)

    • lauseesi on

      ns. pimeä....... saat seurakunnan edessä luvan harrastaa seksiä.

    • Markku Tampio

      jopa pastoreillakin, saattaa muhia asia mielessä..

      Olen meinaan yhden kerran kuullut omin korvin moisen lausahduksen erään pariskunnan hääjuhlissa, kun helluntaipastori piti puheensa, niin hän sanoa töksäytti lopuksi, että nyt nuoripari voi harrastaa seksiä, kun on siunaus takana..

      Tuosta kyttäämisestä ja huomauttelusta mulla on omat karvaat kokemukset helluntaipiireistä, ettei se ns. ikäänkuin tuulesta temmattu kuvio ole..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      399
      8606
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      168
      2941
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      13
      1302
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      1018
    5. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      64
      958
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      25
      936
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      61
      913
    8. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      903
    9. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      64
      852
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      72
      842
    Aihe