Olisikohan Usan kiireestii...

puututtava uuteen suomen hallituksen muodostamiseen. Nähkääs kun hittolaiset menivät valitsemaan sen Tuomiojan uudelleen ulkoministeriksi. Se kun nääs uskaltaa ottaa kantaa usan miehitykseen irakissa ja juutalaisten pahantekoon palestiinassa.
5226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olisikohan Usan kiireesti...

Olisi syytä Tuomiojankin takia, mutta suurimmat viholliset löytyy täältä palstoilta!!!!!!!!!

Äänestä
  • huutomerkkejä, niin voit kuvitella, että epätoivoinen ulinasi kuuluu Bushin korviin

    Äänestä

  • nämä paljon vaarallisempiakin, vaikutusvallasta puhumattakaan. Go usanisti go, chtob vsju njeftj iraqa karlailu otdatj! ("...Iraqin koko öljyn luovuttamiseksi Carlyle_lle") koska juuri sinua sinne kaivataankin.

    Äänestä

  • Uskaltaakohan tänne kirjoittaa mitään Bushin
    vastaisia kommentteja? jos vaikka pommilla
    uhkaavat, jenkit..Mutta toisaalta..eihän tässä ole
    mitään hätää: Meitsi kun asuu Vallilassa, niin eiköhän heidän "täsmäpomminsa" osu taas kaikkialle muualle, kuin haluttuun kohteeseen.
    Esim. omaan lähetystöön Kaivarissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Make kirjoitti:

puututtava uuteen suomen hallituksen muodostamiseen. Nähkääs kun hittolaiset menivät valitsemaan sen Tuomiojan uudelleen ulkoministeriksi. Se kun nääs uskaltaa ottaa kantaa usan miehitykseen irakissa ja juutalaisten pahantekoon palestiinassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu