olen tuossa

kertomuksia Pyhistä ihmisistä. Olen mielessäni ajatellut josko tekisimme taas pieniä näytelmiä näistä kertomuksista aina kulloisenkin Pyhän muistelupäivänä. Mitä mieltä olette?
2237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tämä ei liity seurakuntaan, vaan on erillinen tila, jossa esitämme. Meillä on ollut muutamae esitys ja täytyy sanoa, että muut kuin ortodoksit ovat olleet yleisönä. Ovat kiinnostuneet aidosti. Ideana on:kävele kadulta sisälle ja koe esitys yksin tai ryhmässä. Ei maksa mitään.

Äänestä
  • vierastan ajatusta näytelmistä kyseisitä aiheista. Itse en tulisi katsomaan. Mutta muita voi kiinnostaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lueskellut kirjoitti:

kertomuksia Pyhistä ihmisistä. Olen mielessäni ajatellut josko tekisimme taas pieniä näytelmiä näistä kertomuksista aina kulloisenkin Pyhän muistelupäivänä. Mitä mieltä olette?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu