Lohjan seudun maalaisille. Olkoot ne ruudut missä vaan. Piste!
Tosin näyttää ne eräät autokouluautotkin niiden yli ajavan, esimerkiksi katsastustoimiston pihalla.
Mitähän se laki sanookaan. Vain pysäköintiin tarkoitettu alue ja erotettu tiestä siihen käyttöön....
Tosin näyttää ne eräät autokouluautotkin niiden yli ajavan, esimerkiksi katsastustoimiston pihalla.
Mitähän se laki sanookaan. Vain pysäköintiin tarkoitettu alue ja erotettu tiestä siihen käyttöön....
Vastaukset 8
Vanhimmat
Lohjalaisen liikennekultuurtin tietämättömyys näkyi jo Suurlohjankadulta käännyttäessä torille ja nyt ei edes parkkiruudun yli saisi ajaa. Kylläpä kalkkipitoinen vesi pitkän päälle saa kummia aikaan!
Mitä ihmeen väliä sillä on jos tyhjien parkkiruutujen yli ajaa. Keksipä jotain oikeaa valitettavaa, taitaa asiat Lohjalla olla tosi hyvin jos tää on tosiaankin se mikä sua pännii.
kuppi kamomillateetä ja lääkkeet,niin taas saa ajaa
Milloin niiden yli saa ajaa... Ottaisit selvää ennekuin mussutat näinkin tärkeästä asiasta..=) Voin kertoa myöhemmin milloin se on sallittua, jos et itse keksi!
Lohjalla nyt vain on sellainen sääntö joka on aivan ehtoton. Sisääntuloteiden varsille pitäisi laittaa isot kyltit: LOHJA - KAIKKI KIELLETTY. Näin esim.nurmikon reunalle parkeeraaminen tai bussikaistalta kääntyminen torille.
usko, ne kun keksivät kaikenlaista höllynpöllyä.
Hyvä! Kun asuu vuokratalossa niin kyllä se pännii, kun missään ei ole omaa maata.
"Hetkellisen onnen saa, kun ruutuun parkkeeraa"
sellainen on se meidän Lohja! Omat liikennesäännöt ja kaikki.