Perussuomalaiset on muuten ok mutta tahtovat kuulemma rokottaa keskustan kannatusta. Me täällä Hämehessä todettiin perussuomalaisehdokkaan kanssa torilla, että jos tässä maassa jotakin tahdotaan korjata, niin ensin on nujerrettava sosialidemokraatit. Siis pitäköön puolue kiinni hyvistä aatteistaan kuten tähänkin saakka, mutta hakekoon mieluummin yhteistyötä kuin kilpailua keskustan kanssa, sillä keskustan "rokottaminen" on demareiden etu! Siinä kärsivät perussuomalaisten mielipiteitten kannattajat pahiten. Haloo. Miettikääpä tätä.
Muuten hyvä PerusS
mutta mutta
5330
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kun katsoin mikä palstanvalvoja täälläkin on, niin turha vaiva mitään järkevää on kirjoittaa. Mutta jos yksi vaikka ennättäisi lukemaan ennen poistamista, niin tässä vielä tarkennus. Perussuomalaiset voivat saada jonkinverran lisää kannatusta kilpailemalla keskustan äänestäjistä mutta paremmin kannattaisi vetää kaikkia muitakin äänestäjiä mukaan ja ihanteellista olisi viedä demareilta kannattajat perussuomalaisten taakse. Jos keskusta ja perussuomalaiset hajottavat voimansa niin se tietää demudynastian uutta nousua. Tulee kyyti olemaan kylmää.
Jos tässä maassa jotakin tahdotaan korjata, on ensin nujerrettava ne sosialidemokraatit.
Olen samaa mieltä, että yhteistyö olisi paikallaan. Yhteistyö on kuitenkin monilta osin mahdotonta, koska linjat menevät mm. näin ristiin:
- Keskusta on EU-myönteinen - Perussuomalaiset ei
- Perussuomalaiset haluavat nykyistä tiukempaa maahanmuuttopolitiikkaa - Keskusta ei
- Keskusta ratifioi EU-perustuslain - Perussuomalaiset ei
- Keskusta myötäili muuttoavustuksen budjettiin - Perussuomalaiset ei
- Keskusta lakkautti yöjunaliikenteen - Perussuomalaiset ei
JNE.
"Jos tässä maassa jotakin tahdotaan korjata, on ensin nujerrettava ne sosialidemokraatit."
Ne nujerrettiin jo, mutta vielä lyötyäkin voi lyödä. Ja seuraavaksihan onkin sitten kepuleiden vuoro. Äärioikeisto nousee!
PS ei ole äärioikeistolainen puolue.
Menneisyydessä elävät hokevat oikeistoa ja vasemmistoa.
Vastakkainasettelun aika on ohi, koska se on todettu typeräksi ja riitaiseksi.
Sotimalla ei synny mitään hyvää, yhteistyöllä saadaan aikaiseksi.
Toivottavasti kommunistit lakkaavat pian olemasta, jolloin viimeinen taisto päättyy.