Voe voi...

Ai että tiällä sattaa! Ja ku tännää pitäs saada loput vasikkojeaidoista valammiiks! Ei voe ei!
6372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sade loppui ja nyt poutaa pukkaa!

Äänestä
  • sade on lakka ja vihreetä pukkaa..

    ainaskin tuuporin takaa tuijottaessa...:-O

    Äänestä

marko.räsänen sanoo:
Tota noin.Mitäs musta vois ny sanoo?Oon tälläne maalaisjuntti Tuusniemelt. Koton tääl korvessa mä hoitelen pikku karjaa ton eukon kanssa, Elkkee sit kertoko sille etä kutuin sitä eukoks ;).

Ikähä täs puskee piälle,Mut mie oon sisältä nuori ku poika :)Ja eikös se ookki kaikkein tärkeint.

Ite diggailen tosta Möttley Cruesta,Metallicasta,Iron Maidenist,AC/DCstä,Dingost,Irinast,Himist,Van Hallenista ja sitte MegaDeathista ja tost uuvesta Strum und Drungista.

Aika kovvaa vitutti ku ei tullu jääkiekos maailman mestaruutta, Mut hyvihä sitä pelattiin.

Elokuvana Gremlings,Pirates Of The Caribbean,Titanic,Oceans 11,Troy ja sitten tuntematon sotilas.

Mie tykkään Show-Painista,Yleisurheilust,Lätkästä,Musiikista,R uuasta,Elokuvist ja kirjoist jutella!

En jaksa kuvvaani teil näyttee,Ku ei oo Digikamerraa.

Nähhään sit keskusteluissa!

Äänestä

toenennii savolaenen,terveppä tulloo huuhaalle:))
Tiälä ee oo satanna koko päevänä,vaekka melekkeen nuapurissa oonniin...
No ee kae yks ves sae,aetoon tekoja haettoo...ee mua aenakaan aekonnaan haetanna ;)

Äänestä
  • Tiällä tuas tullee vettä ku aesoo.Kalareissukin mänj pielee.

    No mittee sinulle kuuluu,muru;=)))?

    Äänestä

karjan kynteen pikkusen ripsaattaa sattoo? Ota vuan kumpparit jalakaan ja mänöks. Lape-aetooko tiet vae pisteaetoo? Nii ja toellae, onhan sitä nykyaekana jo semmosia jootavan päeväsen näkösiä paemenpoeka-aetoja, että kyllä oes naarettu 60-luvulla ja herakasti, jos joku oes semmosen sijeharson näkösen liinan vetännä hevos-aetaakseks, niiku nykyvään tehhään.

Vuan kesä on melekeen tullunna ja minä aenakii aejjon naattia kesästä ja nyttii en malttanna ies nukkumaan männä. Pittää loppuaeka käättöö ja tarkkaan. Mut nyt mään silimällen vähäks aekoo.
JM

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


marko.räsänen kirjoitti:

Ai että tiällä sattaa! Ja ku tännää pitäs saada loput vasikkojeaidoista valammiiks! Ei voe ei!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu